Halk eğitim merkezi müdürlüğü konferans salonunda tiyatro sahnesine alınan ana kız okuldayız adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi ile karşılandı. Tiyatro sahnesine alınan “ana kız okuldayız” adlı tiyatro oyununa Vali Yardımcısı İlyas Gün, İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz, birçok kurum amiri, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Grubu geniş kadrosuyla kaleme aldığı Ana Kız Okuldayız kampanyasında birçok kişinin okuma yazma öğrendiğini belirten Tiyatro Yönetmeni Sinan Bulakçıbaşı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini, eğitimin önemine değindiklerini ve halkın takdirini kazandığını söyledi.

“Ana Kız Okuldayız” kampanyası sayesinde birçok kız çocuğunun okuma yazma öğrenmesi için büyük bir şans olduğunu belirten Damla Tiyatro Grubu Yönetmeni Sinan Bulakçıbaşı, kampanyanın tiyatro sahnesine alınmasıyla daha anlamlı olduğunu belirtti.

Bulakçıbaşı, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün eğitim kampanyalarında yaşadıkları zorlukları genelde kaleme aldık. Ülke geneli eğitim kampanyalarını etkin bir halde halkın hizmetine sunmaya çalışan Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarıyla okuma yazma bilmeyen binlerce vatandaşımız bu vesileyle okuma yazma öğreniyor. Aynı şekilde yeniden başlatılan ana kız okuldayız eğitim kampanyasının ilimizde etkin bir şekilde büyük gayretler sonucuyla verildiğini ve okuma yazma bilmeyen anne ve bacılarımıza ulaşıldığını çok iyi bir şekilde biliyoruz. İlimizde etkin olarak verilen bu eğitime biz tiyatrocular olarak destek vermek zorundayız. Çünkü hepimizin tek gayesi ülkemizin kalkınması ve eğitim seviyesinin yüksek olmasıdır. Bu amaç doğrultusunda esnafından tutun öğrencisine, öğretmenine ve idarecilerine kadar hep birlikte bu oyunu çıkardık ve sahneye döktük. İnanılmaz bir derecede yoğun ilgi ile karşılaşarak büyük bir beğeni topladık. Mutluyuz, her zaman genç ve yetenekli kadromuzla oyunlarımıza devam edeceğiz. Ana kız okuldayız tiyatro oyunumuz için bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş Beye, İl Milli Eğitim Müdürümüz İlhami Bayraktar, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Cafer Büyüközer, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü aynı zamanda Damla Tiyatro Gurubumuzun onursal başkanı Bülent Solmaz ve katkısı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Oyunumuzun ana sponsorluğunu yapan GözGrup Optik Mağazaları Muş Şubesi ile birlikte diğer sponsorlarımız olan Şah Güvenlik, İdeal Alış Veriş Merkezi, Dizdaroğlu, Muşovası Tekstil, Şark Kebap Salonu, Arçelik Koçkardeşler, Ceylan Plaza, Mifira İnternet Kafe ve Çözüm Dershanesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan Damla Tiyatro Gurubunun bir önceki gün sahne aldığı “Ana Kız Okuldayız” adlı oyunun ana sponsoru kurumsal bir şirket olan GözGrup Optik Mağazaları Muş Şubesi Mağaza Müdürü Veysel Semercioğlu ve altı kişilik personeli ile birlikte program öncesi organizasyonla sağlıklı, huzurlu seyir ortamı yaratma çalışmaları halk tarafından büyük bir beğeniye neden oldu.

 Günaydın Muş Gazetesi