Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesi altında olan Damla Tiyatro Grubu bugün saat 10.30’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans Salonunda yeni oyuncu seçmelerinde bulunacak. “Ana Kız Okuldayız” kampanyası dahilinde Türkiye geneli bir ilke imza atarak okuma yazma kursunu tiyatro sahnesine taşıyan Damla Tiyatro Grubu, bugün yeni adaylarını seçecek. 30 Nisan Muş’un düşman işgalinden kurtuluşu için hazırlıklara başlayan Damla Tiyatro Grubu tiyatro sevenleri bekliyor. Yapılacak yeni oyuncu seçmeleri hakkında bilgi veren Damla Tiyatro Grubu Yönetmeni Sinan Bulakçıbaşı, gönüllü tiyatro oyuncularını beklediklerini söyledi. Sinan Bulakçıbaşı, “Muş halk eğitim merkezi ve akşam sanat okulu müdürlüğü tiyatro grubu için gönüllü eleman seçmeleri yapılacaktır. 18 yaşından küçükler velilerinden izin belgesi getirmek zorundadır. Seçmeler bugün Saat; 10.30’da Muş Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Salonunun da yapılacaktır.

Biz Damla Tiyatro Grubu olarak 1992 tarihinden beri kültürel faaliyetlerin içerisindeyiz. Birçok projede görev aldık ve 50 den fala tiyatro oyununu sergiledik. Oyunları şahsım olarak yazıp yönetmekteyim. Özellikle Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Bülent Solmaz Beyin Bedensel Engelliler Projesinde Üreme Sağlığı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün okuma yazma kursları kapsamında Ana Kız Okuldayız projesinde gerçekten ses getiren oyunlarımız oldu. Sağ olsun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer bizleri kurumun bünyesine alarak son oyunumuzu sergilememize katkıda bulundular.

Şimdi 30 Nisan Muş ilimizin düşman işgalinden kurtuluş gününde büyük ekipman ve geniş kapsamlı bir oyun sergilemek istiyoruz. Ve bu vesileyle ekibi geniş tutmak zorundayız. Gönüllü tiyatro oyuncularına ihtiyaç duymaktayız. Bu amaç doğrultusunda yeni oyunculara yani gerek öğrenci ve gerek tiyatro severleri bekliyoruz. Bu konuda yapacağımız oyuncu seçmelerimiz bugün saat 10.30 da başlayacaktır. Seçmeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda oluşturulacak jüri üyeleri tarafından seçileceklerdir. Son oyunumuzda bizlere desteklerini veren yerel basın mensuplarına, sponsor olan herkese, Halk Eğitim Merkezi Başkanı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz İçyer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer, Muş Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz ve katkıda bulunan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi