27 Nisan’da faaliyete geçecek olan Hayal Sınıfı Projesinin hayal olmaktan çıktığını söyleyen Mehmet Akay, 27 Nisan’ı dört gözle beklediğini sözlerine ekledi.

Korkut Yedipınar İlköğretim Okulunda öğretmen olarak görev yapan Mehmet Akay, geliştirdiği projesini hayata geçiriyor. 45’nci Kütüphaneler Haftası için proje geliştiren Akay, hayalinde olan ve maddi sıkıntılardan dolayı bir türlü gerçekleştiremediği projesini 27 Nisan’da hayata geçiriyor.

Yedipınar İlköğretim Okuluna ait kullanılmayan lojmanı değerlendiren Akay, öğretmen arkadaşları, öğrenciler ve velilerle birlikte, eski lojmanı yeni görünümüne kavuşturarak burada sınıflar oluşturdu. Hayal Sınıfı adını taşıyan proje ile lojmanın bir odası bilgisayar sınıfı, bir odası kütüphane ve bir odası da satranç sınıfı olarak düzenlendi. Projeye Türkiye’den, Amerika’dan, Vakıflardan ve yardımseverlerden destek geliyor. Projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayan Akay, herkesi 27 Nisan’da açılışı yapılacak projenin açılış törenine davet etti.

 Günaydın Muş Gazetesi