Skip to main content

Ceren`in mucizevi kurtuluşu

Muş Haber Fotoğrafı

Yaşanan olay sonrasında Ceren hafif şekilde yaralanırken, İneğin, Ceren’i sürüklediği yoldaki tehlikeler ise görenleri hayrete düşürdü.
 
 
Muş’un Korkut İlçesinde işçilik ile geçinen Vedat Tanrıverdi (40) ve Seyran Tanrıverdi (35) alisinin 5 çocuğundan biri olan 7 yaşındaki Ceren ölümden kıl payı kurtuldu. Kardeşi olan ikizi Canan ile birlikte evlerinin yakınında bulunan yeşil alanda otlayan İneği sevmek isteyen iki kız kardeş başlarına geleceklerden habersizdi. İnekleri çok seven Ceren kardeşi Canan ile birlikte onun yanına gitmek istedi. Fakat birden korkan inek hızla hareket edince bağlı olduğu yerden kendini kurtarmayı başardı. İnek kaçarken dört metrelik ipi de 7 yaşındaki Ceren’in ayağına dolaştı. Bağırışlardan daha da ürken inek Ceren’i Korkut İlçesinin dik yamaçlarından aşağı doğru sürüklemeye başladı. Dikenli Tellerin arasından, taşların ortasında Ceren’i sürükleyen inek daha sonra asfalt yola indi. Yaklaşık 400 Metre kadar Ceren’i asfalt zeminde sürükleyen inek, Ceren’in yardımın’a gelen kalabalıktan ürkerek eski Sağlık Ocağı Bahçesine daldı. Burada ise tehlike daha büyüktü. Birden yön değiştiren inek asfaltın kenarında bulunan kaldırım taşlarına Ceren’i sürükledi. Ceren kaldırım taşlarından da kıl payı kurtuldu. Ceren’i yakalamak isteyenler yüzlerce kişiyi geçti. Fakat ürken ineği kimse durduramıyordu. Durdurmak isteyenleri ise inek yaraladı. Yarılılar arasından birisi ise Ak Parti Korkut İlçe Başkanı oldu. Ceren’i sürükleyen ineği bir türlü kimse durduramadı. İnek öyle bir yerden arkasından sürüklediği Ceren’i geçirdi ki burası adeta ölüm kuyusu idi. Eski Sağlık Ocağının bahçesinde bulunan bir havuzun içinde demirler vardı. Fakat bir mucize eseri Ceren bu demirlerden zarar görmeden kurtuldu. İlçede bağırışların artması nedeniyle kalabalık çoğaldı. Sonunda inek bir meydanda durduruldu. İneğin durması ile Ceren’in bayılması bir oldu. Hemen Muş Devlet Hastanesine kaldırılan Ceren Tanrıverdi iki gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi. Minik Ceren Eskiden inekleri çok seviyordu fakat başına gelenler onun bu sevgisinden vaz geçmesine neden oldu. Sürtünmeden dolayı sırtında ve kalçasından yaralanan Ceren şu günlerde ikizi Canan ile birlikte ineklere artık karşıdan bakıyorlar

BABA TELAŞTA
Baba Vedat Tanrıverdi “komşumuzun ineğinin birden ürkmesi nedeniyle başımıza bunlar geldi. Kızım bu olaydan şans eseri kurtuldu. Kızımı ineğin sürüklediği yerlere baktım. Kurtulması bir mucize. Çünkü oralarda dikenli teller, taşlar, kaldırım kenarları, duvar kenarları, demirler bir çok tehlike var. Allah onu bizlere bağışladı” diye konuştu. Kızının evde Tedavisini sürdüren Anne Seyran ise “kızım sürükleme boyunca kafasını yukarıda tutmuş. İnek kızımı yaklaşık iki kilometre boyunca sürüklemiş. Bu sürüklemede kızım kendinde imiş. Fakat ineğin durması ile Ceren korkudan bayılmış. Şükürler olsun ki Ceren’in hayatı bir tehlikesi yok. Şu anda sırtında ve kalçasında yaralar var. Onlara da mehlem sürerek iyileşmesini bekleyeceğiz” diye konuştu.
 
 
  Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri