Hasköy ilçe Kaymakamı Nilüfer Canat sürekli Yöre halkıyla bir araya geldi. Hasköy’e 8 km uzaklıkta olan ve bin 184 nüfuslu ile 165 haneye sahip Azıklı köyünde düzenlenen Sohbet Toplantısına İlçe Kaymakamı Nilüfer Canat Sürekli, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yıldırım Saygılı, İlçe Yazı İşleri Müdürü Menan Esenci, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr.Ö. Volkan GÖK, İlçe Milli Eğitim Müdür Cevdet Çelik, İlçe Müftüsü Zübeyir Demir ve İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kürem katıldı.

Köyün Muhtarı Fahrettin Öner gelen heyete teşriflerinden dolayı teşekkür ettiği, Kaymakam Nilüfer Canat Sürekli’ye ek dört (4) derslik İlköğretim okulunun yapılmasında emeği geçtiğinden dolayı köylü adına minnet ve şükranlarını belirttiği ayrıca köy içinin asfaltlanması ve stabilize yapılması, İlköğretimin de ortaöğretim kısmının da açılması talep etti. Köylülerden Veysi Karagöz ise gençlerin kahve köşelerinden kurtulup spora yönlendirmek amacıyla futbol sahalarının düzeltilmesi talebinde bulundu. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yıldırım Saygılı tüm köylünün çocuklarına sahip çıkmasını, araçların arkalarına asılmalarının velilerce önlenmesini güvenlik olarak köylünün yanında olduğunu belirtti. Sağlık Grup Başkanı Dr. Ö. Volkan Gök ise aşı kampanyası için gelen sağlık ekibine yardımcı olunmasını istedi. İlçe Tarım Müdürü Nahit Aykut’ta İlkbaharda Şap aşısının başlatılacağını suni tohumlanmanın ise İl Tarım Müdürlüğü tarafından bedava yapılacağının müjdesini verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Çelik, İlköğretimi bitiren çocukların İlçede bulunan Yatılı Okullarda okutulacağını, okulda 9 öğretmen 251 öğrenci olduğunu belirtti. İlçe Müftüsü Zübeyir Demir’de köyde Taziye evi, İmam evinin olduğu, 2009 yılının hedefinin ise taziye evinin üzerine bir Kur-an Kursu yaptırmak olduğunu dile getirdi.

İlçe Kaymakamı Nilüfer Canat Sürekli ise köylülerin kendilerini sıcak karşıladıklarından dolayı teşekkür etti, 2008 yılı içerisinde öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle ek dört dersliğin temelinin atıldığını, tüm velilerin öğrencilerini muhakkak suretle okula göndermelerini istedi. Durumu iyi olmayan öğrencilerin kılık kıyafetlerinin ve kırtasiye giderinin Kaymakamlıkça karşılanacağını, köy içinin de çamurdan kurtulması için gerekli ödenek gönderilmesi için Valilikten talep edildiğini belirtti.

 Günaydın Muş Gazetesi