Kardeşlik köprüsü adı altında bir yardım daha gerçekleşti. Işık Yayınlarından, Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Sarıbahçe ilköğretim okuluna yardım eli uzatıldı. Hediyeleri alan öğrenciler ise küçük hediyelere kocaman kucaklar açtılar.

Kardeşlik köprüsü adı altında bir yardım daha gerçekleşti. Işık Yayınlarından, Muş’un Hasköy ilçesine bağlı Sarıbahçe ilköğretim okuluna yardım eli uzatıldı. Işık Yayınları adına yardımı gönderen İrfan Bütün “Doğu’daki çocuklarımızın zor şartlar altında olduklarını biliyoruz. Onları sevindirebildiysek ne mutlu bizlere elimizde olan imkânlar doğrultusunda Muş ve muş gibi ekonomisi gelişmemiş sıkıntı içerisinde yaşayan ailelerin öğrencilerine yönelik küçükte olsa bazı hediyeler göndermeye çalışıyoruz” dedi. Okul müdürü Alattin Öz “Bize gönderdikleri dergiler sayesinde öğrencilerim çok mutlu oldu. Onların mutluluğu beni çok sevindirdi. Hayatı anlamlaştıran maddi desteklerine karşılık bütün manevi duygularımızla kendilerine teşekkür ederim”dedi.

DUYGULARINI ŞİİRLERE YAZDILAR

Hediyeleri alan öğrenciler ise sevinçlerini ise şu şekilde ifade ettiler: Volkan Çağlar, “Muş’un meşhur olan lalelerinin resimlerini çizerek hediye olarak gönderdi” Gönül Arslan, “Gitme hep yanımda kal, Beni kollarına al, Pembe gülden daha al, Ellerinden öperim” şeklinde şiir yazdı. Cahide Akyürek, “Umarım bu bağ hep böyle sürer ve güçlenir. Biz buna inanıyoruz. Sizlerde böyle işlerde buna inandığınızı belirttiğiniz için teşekkür ederim” dedi. Öğrenciler Muş’un güzelliklerini görmeniz için sizleri buraya davet ediyoruz. Şeklinde cümlelerle mektuplarına son verdiler.

 Muş Ovası Gazetesi