Hasköy ilçemizde yapımı tamamlanan Modern Saplık Ocağı ve faaliyette bulunan Devlet Hastanesinin Ameliyathane ve yataklı hasta bölümleri hizmete açıldı. Vali İbrahim ÖZÇİMEN, AKP Milletvekili Seracettin KARAYAĞIZ, Ağır Ceza Reisi Şamil İNAN, İl Emniyet Müdürü ve diğer bürokratlar ile Hasköy halkının katılımı ile sağlık ocağı hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Hasköy Belediye Başkanı Zihni SAYAN; zor şartlar altında sağlık hizmeti vermeye çalışan bir binadan halkımızı kurtulduğu için ilçe olarak sevinçli olduklarını belirtti. Kaymakam Murat Sefa DEMİRYÜREK ise; Böylesine modern bir sağlık ocağının İlçeye kazandırılmasında yardımlarını esirgemeyen başta İl Valisi İbrahim ÖZÇİMEN, AKP Milletvekili Seracettin KARAYAĞIZ ve her aşamasında görev alan İl Sağlık Müdürü Dr. Kenan AKPOLAT ve yardımcılarına teşekkür etti.

AKP Milletvekili Seracettin KARAYAĞIZ; İktidar olarak yurdun her köşesine yardımlarını esirgemeyeceklerini belirtti. Vali İbrahim ÖZÇİMEN ise; tüm emeği geçenlere teşekkür etti ve Muş ilinde ve Hasköy ilçesinde yapılanlar ve yapılacaklar hakkında bilgi verdi.

Ayrıca Hasköy Belediye Başkanı Zihni SAYAN; Meclisi almış olduğu kararla Vali İbrahim ÖZÇİMEN, Kaymakam Murat Sefa DEMİRYÜREK ve Dr.Kenan AKPOLAT ‘ı Hasköyün Fahri hemşehrisi ilan ettiklerini belirterek birer hemşehrilik beratı verdi.

Konuşmaların ardından açılışlara geçildi. Sağlık Ocağının yaklaşık olarak KDV dahil 288,000 YTL ye mal olduğu, Hastanenin modernizasyonun ise 300,000 YTL ye mal oldu.

 NULL