Skip to main content

Altay yatırımları anlattı

Muş Haber Fotoğrafı

    Hasköy İlçesine bağlı 17 köyde yapılan yatırımlara değinen Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsamettin Altay, 2016 yılı yatırım programı kapsamında ilçede çok önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

17 köyün yolunun asfaltlandığını ve ulaşımın ciddi oranda rahatladığını ifade eden Altay, asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Yerkaya, Karakütük, Azıklı, Sarıbahçe, Ortanca, Gökyazı, Büvetli ve Koç Köylerinde 7 bin 500 metrekare kilitli parke döşeme çalışmalarının tamamlandığını, 2015 yılında 12 köyde aynı hizmetin gerçekleştirildiğini kaydeden Altay, İl Özel İdaresinin 2016 yılı yatırım çalışmalarının ilçede ve ilçeye bağlı köylerde tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Yerkaya Köyünde devam eden kilitli parke döşeme çalışmalarını inceleyen Altay, burada yaptığı açıklamada yolların çamurlu olduğu 10 köyde 2015 yılı itibariyle bu sorunun ortadan kalktığını dile getirdi. Bu yıl 7 köyün daha çamur sorunundan kurtulduğunu ifade eden Altay: Azıklı, Otaç, Karakütük, Böğürdelen, Eşmepınar ve Yukarıüçdam ile Aşağıüçdam köylerimizde şu anda 10,2 kilometre birinci kat statik kaplama asfalt çalışmalarımız devam ediyor ve bu çalışmalar vatandaşımızı çok ciddi anlamda memnun etmektedir dedi.

Umurca ve Koç Köylerimizin İçme Suyu Sorunu Var Hasköy İlçesi´ne bağlı Dağdibi, Büvetli ve Otaç Köylerinin içme suyu sorununun ortadan kalktığını ifade eden Altay, şu an Umurca ve Koç köylerinde içme sorunu olduğunu, nedeninin su kaynağının yetersizliği olduğunu belirtti.

Bu sene ise içme suyu sorunu olan Büvetli köyümüzü de yatırım programına alarak şebeke sorunu giderilmiş ve su sorunu ortadan kaldırılmıştır diyen Altay: Şu anda ilçemize bağlı Umurca ve Koç köylerimizin içme suyu sorunu var. Bu sorun ise su kaynağı yetersizliğinden kaynaklanıyor. Bunun için belirlenecek olan yerlere sondaj için keşif bedelleri çıkarıldı ve ihale aşamasına getirildi. Önümüzdeki günlerde de bu sıkıntıyı vurulacak sondajlarla gidermiş olacağız ifadelerini kullandı. 44 Derslik Yapıldı Konuşmasının devamında ilçe genelindeki eğitim yatırımlarına yer veren Altay, ilçe merkezinde 32, Dağdibi Köyünde ise 12 derslik yapıldığını söyledi.

Bu eksikliklerin giderilmesinde Vali Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek´in önemli destekleri olduğunu ifade eden Altay: Hasköy İlçe merkezinde 32 derslik bir ihtiyacımız vardı ve Dağdibi köyümüzde de 12 dersliğe ihtiyacımız vardı. Sağ olsun Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve AK Parti Muş Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek Beyin girişimleri ile bu sıkıntımızda giderilmiş olacaktır. Şu anda ilgili derslikler için yer tespit çalışmaları yapılmıştır ve milli eğitime teslim edilmiştir dedi. 2023 Vizyonuna Uygun Yatırımların Devam Etmesi Gerekiyor İlçenin tüm köylerinde altyapı, kilitli parke taşı, içme suyu, yol ve eğitim sorunlarının giderilmesi adına yerel yönetimler olarak çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını da belirten Altay: Tabi yapılan hizmetler takdire şayan olup ancak yeterli olarak görmüyoruz.

Çünkü hükümetimizin ve devletimizin 2023 vizyonuna uygun yatırımların devam etmesi gerekiyor. Her geçen gün farklı yatırımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde bu amaçla hükümetimizin verdiği desteklerle yatırımlarımıza devam ediyoruz. Muş ilimiz ve özelinde Hasköy ilçemizde yapılan yatırımlardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere Sayın Valimiz Seddar Yavuz, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, İl Genel Meclisimize, İlçe Kaymakamımız Hüseyin Göktürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri