Muş’un en eski yapılarından biri olan Ağaoğlu Garajında dün meydana gelen yangın çok sayıda iş yerinde maddi hasarın oluşmasına neden oldu. Vatandaşların şikayetlerini dinleyen ve acılarını paylaşan Vali Bektaş, tek tesellilerinin can kaybının olmaması olduğunu kaydetti.

Yangının meydana geldiği iş yerlerinin karşı tarafında bulunan iş yerlerine de bakan Vali Bektaş, burada bir iş yeri sahibi ile görüştü. Yapıların çok eski olduğunu, en küçük kıvılcımda tüm iş yerinin tamamen yanabileceğini ifade eden Vali Bektaş, esnafları tedbirli olmaları yönünde uyardı.

İtfaiye araçlarının yangını tamamen kontrol altına almasından sonra olay yerinde incelemelerde bulunan ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Erdoğan Bektaş, yangınla ilgili Belediye Başkanı’ndan bilgi aldı.

Mağdur olan esnafların yaralarını saracaklarını ifade eden Vali Bektaş, “Hiçbir kurala uygun olmayan yapılaşmalar var ve hiçbir risk gözetilmeden yapılan hareketler var. Belki çok daha büyük olaylar olacakken olmuyor. Yangın dükkanların içerisine sıçramamış, sadece çatılar yanmış. Ekipler zamanında müdahale etmiş ve çatıları söndürmüş. Yangın çok daha büyüyebilir ve bu gördüğünüz alan tamamen yanabilirdi. Öncelikle her arkadaşımızın kendi tedbirini kendisinin alması lazım. İmar ve inşaatın kuralları vardır. Kurallara uymazsak böyle sonuçlarla hep karşılaşırız. Allah’a şükür büyük bir sıkıntı olmadı. Cana gelen bir şey yok, mallara gelen ciddi bir şey yok. Bu zararlar telafi edilir. Kendi gücüyle işin içinden çıkamayacak arkadaş varsa onlara da valilik olarak biz yardımcı olmaya çalışırız. Ama yapılarımızı, yapılanmamızı kurallara göre geliştirmemiz lazım” diye konuştu. Muş`un Sesi Gazetesi