Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Muş Zafer Toplum Merkezi, “Anneler Günü” için özel bir program hazırladı. Düzenlenen “Anneler Günü” programına Zafer Toplum Merkezinde bulunan kursiyerler ve katılımcı bayanların yanı sıra ise genç kızlar annelerini getirerek onlara sürpriz yaptılar. Yarının anne adayları olan genç kızlar, ailedeki annenin yerini, önemini ve sorumluluklarını yapılan toplantı esnasında gözler önüne serdiler. “Anneler Günü” için düzenlenen özel programda açılış konuşmasını yapan Zafer Toplum Merkezi Müdürü Aysel Kurtkan; “ailenin yapısında en önemli yeri işgal eden anneler, toplumun diğer kesimleri (baba, çocuk, dede ve benzeri) tarafından öneminin iyi anlaşılması için yılda bir kere bile olsa Devletin ve Sivil Toplum Örgütlerince annelere hissettirmelidirler” ifadelerine yer verdi.

“CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR”

Zafer Toplum Merkezinde düzenlenen “Anneler Günü” programı hakkında açılış konuşması yapan Zafer Toplum Merkezi Müdürü Aysel Kurtkan, İslam Dininde de en güzel şekilde ifade edildiği gibi “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” örneğini vererek annenin aile ve toplumdaki öneminin büyük olduğunu belirtti. Kurtkan, yaptığı açılış konuşmasında “Anneler Günü, dolayısıyla Zafer Toplum Merkezi olarak anneler için özel bir program hazırladık. Hazırladığımız programımızda katılımcı bayanlar ve katılımcı genç kızlarımızın anneleri katıldı. Zafer Toplum Merkezi olarak bu tür anlamlı günlere yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Annelerimiz en kutsal varlıklarımızdır. Onlara ne kadar hizmet etsek, onları ne kadar gururlandırsak, onurlandırsak azdır. Annelerimiz bizi dünyaya getirdi, büyüttü ve bugünlerimize gelmemizi sağladı. Cennetin ayaklarının altında olduğu annelerimize çok büyük değer vermeliyiz ve onlara layık evlatlar olmak için çalışmalıyız. Tüm annelerimizin ve Muş’lu annelerimizim Anneler Günü kutlu olsun” dedi.

GENÇ ANNE MAKSUDE ÖZDEMİR’E SÜRPRİZ KUTLAMA

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Muş Zafer Toplum Merkezinde düzenlenen “Anneler Günü” programı 9 yıllık ve 2 çocuk annesi olan Maksude Özdemir (26)’e sürpriz oldu. Yaklaşık olarak 2 yıla aşkın Zafer Toplum Merkezinde Dikiş ve Ahşap Boyama kursunda eğitim gören 9 yıllık ve 2 çocuk annesi olan Maksude Özdemir, yapılan etkinlikten habersiz olması, duygulu anlar yaşamasına neden oldu. Zafer Toplum Merkezine bir anne olarak teşekkür eden 2 çocuk annesi Maksude Özdemir, annenin ne kadar önemli bir varlık olmasını anlamak için anne olmak gerektiğini belirtti. Özdemir, “Zafer Toplum Merkezi Müdüremiz Aysel Kurtkan, Hanımefendiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü anneler günü dolayısıyla bizlere inanılmaz bir sürpriz yaşattı. Bu sürprizin özellikle annelere yönelik olması bizleri ciddi derecede etkiledi. Bizler Zafer Toplum Merkezinde kurslarda eğitim görüyoruz. Bizlere yönelik her türlü güzel faaliyetler yapılıyor. Emeğimizin boşa gitmediğini ve toplumda güzel bir yer edinip örnek olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bizlerin anneler gününü unutmayıp hazırladıkları bu programdan dolayı teşekkür ediyoruz. Ben 9 yıllık anneyim, 2 çocuğum var. Annemizi anlamak onu bilmek ancak anne olduktan sonra anlıyoruz. Annelik inanılmaz derecede kutsaldır. Her zaman yanımda olan ve bana destek veren annemi çok seviyorum. Çünkü gerçek sevgi annede saklı ve anneden gelir. Tüm annelerimizin ellerinden öperim onların Anneler Gününü gönülden kutluyorum” dedi. Günaydın Muş Gazetesi