Skip to main content

Yollara 45 milyon yatırım yapılıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Vali Seddar Yavuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Yukarısızma, Aşağısızma, Çiçekli grup köy yollarında devam eden yol yapım çalışmalarını inceledi. Köy yollarının daha kaliteli olması için bu yıl 45 milyon TL değerinde yatırım yapılacağını belirten Vali Yavuz, grup köy yollarını çok önemsediklerini ifade etti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve şube müdürlerinden yol yapım çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Seddar Yavuz, burada basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, bu yıl Muşta toplam 433 kilometre asfalt döşeme çalışmalarının yapılacağını aktardı.

Muşta İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekipler tarafından bu yıl 45 milyon TL değerinde yol yapım çalışmalarının yapılacağını kaydeden Vali Yavuz, Muş ili genelinde bu sene yaklaşık 223 kilometre birinci kat, 197 kilometre de ikinci kat asfalt olmak üzere toplam 433 kilometre asfalt yapmış olacağız. Şu ana kadar 90 kilometreyi bitirdik. İnşallah en kısa zamanda geri kalanını bitirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 42 milyona tekabül eden rakamı, ilimizde yol hizmetlerinde kullanmış olacağız. Bu hizmetler içerisinde İl Özel İdaresi kaynakları, İçişleri Bakanlığından gönderilen kaynaklar ile ihtiyaç duyduğumuz ilaveleri yapacağız. Öyle zannediyorum ki yaklaşık 45 milyon civarında yola yatırım yapmış olacağız diye konuştu.

GRUP KÖY YOLLARINI ÖNEMSİYORUZ

İl genelindeki grup köy yollarının da önemine değinen Vali Yavuz, özellikle grup yollarını önemsiyoruz ve grup yollarından başlıyoruz. Yolun medeniyet olduğu fikri ile hükümetimizin bütün politikaları yol ve ulaşımdır. Dolayısıyla vatandaşlarımızın en iyi şekilde ulaşımlarını sağlamak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu vesile ile hükümetimize, Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. İl Özel İdaresinin fedakar çalışanlarına da huzurlarınızda ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu çalışmaları ilin Valisi olarak yakinen takip edeceğim. Benim adıma da Genel Sekreterimiz sürekli yolları takip edecek. İnşallah sezon ile birlikte bu sene planladığımız çalışmaları gerçekleştirmiş olacağız şeklinde konuştu.

ULAŞIM SIKINTISI YOK

Muşta ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntının olmadığını ve asfaltlamada kat edilen mesafenin ortada olduğunu belirten Vali Yavuz konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü: Bizim şu anda Muş ili genelinde asfalt oranımız yüzde 85lerde. Dolayısıyla geldiğimiz mesafenin ve ne kadar ilerlediğimizin basit bir göstergesidir bu. Biz Muş ilinde bir ulaşım sıkıntısı içerisinde değiliz. Yüzde 85ni asfaltlamış durumdayız ve asfaltlamaya devam edeceğiz. Biz hizmetin en iyisini yapacağız. Ayrıca bu sene 13 kilometre civarında sıcak karışım asfalt yapacağız. Şu an gördüğünüz sathi kaplama asfalt yapıyoruz. Ama 13 kilometre de sıcak karışım asfalt dediğimiz, beton asfalt diye halk tarafından konuşulan asfaltı gerçekleştirmiş olacağız. Dolayısıyla her gün standartlarımızı yükseltiyoruz. Yol genişliklerine dikkat ederseniz, daha önce 3-4 metre genişlettiğimiz yolları şimdi 7-8 metre genişletiyoruz.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri