Muş’ta 8 yıl önce babasını kaybeden ve babasından kalan emekli maaşı ile hem geçimini sağlayan hem de 4 kardeşiyle eğitimini sürdüren Nefise Şeker, ÖSS Sayısalda Muş Birincisi oldu.

2008 Öğrenci Seçme Sınavı’nda Sayısalda Muş Birincisi olan Nefise Şeker, yokluklara rağmen başarılı olmanın sevincini yaşıyor. Annesi ve dört kardeşiyle birlikte yaşadığını söyleyen Nefise Şeker, sekiz yıl önce babasının vefat ettiğini ve o günden bu yana annesinin kendilerine baktığını söyledi. 4 kız bir erkek olmak üzere beş kardeş olduklarını ve iki kardeşinin üniversite eğitimlerinin sürdürdüğünü ifade eden Şeker, iki küçük kardeşinin de ortaöğretimde okuduğunu ve onların da ÖSS sınavlarında başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Babasından kalma emekli maaşı ile geçimlerini sürdürdüklerini kaydeden Şeker, annesinin her zaman destekçileri olduğunu ve kendilerine hem analık hem de babalık yaptığını söyledi. ÖSS’de il birincisi olduğu için çok mutlu olduğunu vurgulayan Şeker, ablaları ile birlikte eğitimini sonuna kadar sürdüreceğini belirtti. İstendiği zaman başarının geldiğini belirten Şeker, iki ablasının üniversitede okuduklarını ve küçük kız kardeşinin de ortaöğretimde eğitimini sürdürdüğünü ifade ederek, kızlara fırsat verildiği zaman çok başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu dile getirdi.

 Topkan Haber Ajansı