Belediyenin yol yapım çalışmaları sürüyor. Belediye ekipleri Cumhuriyet caddesinin Karayollarından aşağısını neredeyse tamamladı. Cumhuriyet caddesinden karayollarının aşağı kısım olan ve Yeşilce köyüne giden yola kaldırım da yapıldı. Asfalt sezonunu açan belediye ekipleri çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Geçtiğimiz hafta asfalt sezonunu açan Muş Belediyesi ilk olarak engelliler parkı ve daha sonra acil servis yoluna asfalt döktükten sonra Yeşilyurt mahallesinde kaldırım ve asfalt çalışması yapıyor.

 
Ara sokaklar da asfaltlanacak
 
Yol asfaltlama çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Necmettin Dede, bazı ara cadde ve sokakları da asfaltlayacağı sözünü verdi.
Bu yıl yapılacak asfaltlama çalışmalarında öncelikli ve acil olan yol ve ara sokakların tümünün asfaltlanacağını belirten Başkan Dede, “Belediye olarak bu yıl 17 km yol asfaltlama projemiz var. Biz bunu asgari şekilde hesapladık. Bu çalışmalarımıza kar ve kış bastırana kadar devam edeceğiz. Yani mahallelerde öncelikli olarak acil olan ara sokak ve caddeler asfaltlanacak. İmkânlarımız el verirse bu yıl asfaltsız cadde ve sokak bırakmamayı düşünüyoruz” dedi.
 
‘Mahallemize ilk defa hizmet geliyor’
 
1994 yılında zafer mahallesi ile birleşik olan ve daha sonra ayrılan Yeşilyurt mahallesine ilk defa bir belediye başkanı döneminde hizmet geldiğini belirten Yeşilyurt Mahallesi muhtarı Muharrem Yıldız, “Mahallemize yıllardan bu yana hiç hizmet yapılmamıştı. Yollarımız toz topraktan geçilmiyordu. Halkımız toz toprak içinde camlarını ve balkonlarını açamıyordu. Halkımız sürekli bu konuda bize şikâyet ediyordu. Belediye başkanımız Sayın Necmettin Dede’de bu çaresizliğimizi gördü. Bu yıl acil olarak asfaltlanacak yol ve ara sokaklarımızı inceledik. Belediye başkanımıza bildirdik. Belediye başkanımız yollarımızı asfaltlama çalışmalarına öncelik vererek, mahallemizin önemli sorunlarından biri olan yol sorununu çözmeye çalıştı. Mahallem adına Sayın Belediye Başkanımıza Teşekkür ediyorum” dedi.
 
Mahalle sakinleri memnun
 

Yeşilyurt Mahallesi sakinleri kışın kar be buzdan, yazın toz topraktan, yağmuru havalarda ise çamurdan evlerine gitmekte güçlük çektiklerini belirterek, “Bizim Mahallede ilk defa bir çalışma yapılıyor. Şimdiye kadar seçim çalışmalarında hep söz veriliyordu seçim bittikten sonra kimse mahalleye uğramaz oluyordu. Belediye Başkanımız Sayın Necmettin Dede’ye yapmış olduğu bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştular. Haber: Emrullah Özbey NULL