Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Muş Şube Başkanlığı ve Muş Çözüm Dershanesi tarafından hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığı’nca Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen ‘Yarınlara Güvenle Bakmak İstiyorum’ projesi kapsamında program düzenlendi.

Programa Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Bülent Solmaz, AGD Muş Şube Başkanı Aydın Suna, Çözüm Dershanesi Müdürü Halil Sabak, proje yürütücüleri ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşan AGD Muş Şube Başkanı ve Proje Koordinatörü Aydın Suna, 50 öğrenciye 8 ay boyunca eğitim vereceklerini söyledi. Bu tür etkinlikleri daha önce zaman zaman gerçekleştirdiklerini kaydeden Suna şöyle konuştu: “Muş öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz proje kapsamında bu tür sosyal etkinliklere zaman zaman yer veriyoruz. Bugünde öğrencilerimizle bir araya gelip durumları hakkında bilgi almak istedik.”
Proje kapsamında kendilerine destek olan Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Bülent Solmaz’a teşekkür eden Başkan Suna, Çözüm Dershanesinin projeye büyük katkılarının olduğunu kaydetti.
Çözüm Dershanesi Müdürü Halil Sabak öğrencilere hafta içi öğlenden sonra hafta sonları ise tam gün eğitim verdiklerini belirterek şunları söyledi: “50 Öğrenci Kalkınma Bakanlığı’nca Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen ‘Yarınlara Güvenle Bakmak İstiyorum’ projesi kapsamında dershanemizde eğitim görüyor. Öğrencilere sadece eğitim vermekle kalmayıp, onları sosyal aktivitelerle de eğitiyoruz. SODES özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin bu konuda umudu olmuştur.”
Bu güne kadar hazırlanan projelere sürekli olarak destek olan ve proje çalışmalarını yakından takip eden Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Bülent Solmaz ise SODES’in Muş gibi geri kalmış olan iller için büyük bir şan olduğunu söyledi. Ekibi ile birlikte Muş’a faydalı olan her projeye yardımcı olmak için gayret sarf ettiklerini kaydeden Solmaz, daha faydalı projeler hazırlanması için kamuoyuna çağrıda bulundu. Program yemek ikramı ile son buldu.

 Muş`un Sesi Gazetesi