Yoğun kar yağışının tüm kenti etkisi altına aldığı Muş’ta, Kızılağaç Belde Belediye Başkanı Şirin Yılmaz, ilginç bir tepkiye imza attı. Merdivensiz, bir evin çatısına çıkan Yılmaz, beldenin afet bölgesi ilan edilmesi istedi

Kızılağaç Belde Belediye Başkanı Şirin Yılmaz, kar kalınlığının 3 metreye ulaştığını iddia ettiği Kızılağaç Beldesinin afet kapsamına sokulmasını istedi.
Birçok defa gazetelere beyanat vererek, en fazla kar yağışının Kızılağaç beldesinde meydana geldiğini savunan Yılmaz, bu defa ilginç bir yola başvurdu.
Beldedeki bir evin çatısına, etrafa biriken karların üzerine basarak çıkan Yılmaz, kar kalınlığının fazlalığına dikkat çekti.
Bölgede afet ilan edilmesi gerektiğini savunan Yılmaz, devletin karla mücadele çalışmaları için yardım yapması gerektiğine işaret etti.
MİLLETVEKİLLERİ SAHİP ÇIKMIYOR
Bitlis’te yaşanan yoğun kar yağışı nedeni ile Bitlis Milletvekillerinin belediyelere ve özel idareye ek ödenek çıkardıklarını hatırlatan Yılmaz, Muş Milletvekillerini kendilerine sahip çıkmamakla suçladı.
Milletvekillerine seslenerek, beldesinin karla mücadele çalışmalarında ödenek çıkarılmasını isteyen Yılmaz “Benim beldemde kar kalınlığı 3 metreyi buluyor. Kendi imkânlarımla yolları açıyorum. İş makinelerini kiralamışım kar temizlemek için. Maaşımı kiraladığım iş makinelerine veriyorum. Türkiye’de en fazla kar Kızılağaç beldesinde yağmıştır. Bunun aksini söyleyen varsa buyursun gelsin ölçüm yapalım. Beldenin afet bölgesi ilan edilmesini, kar ile mücadele etme ödeneğinin çıkarılmasını istiyorum. Halk evine girmek için tünel açmış” dedi.

 Muş`un Sesi Gazetesi