Skip to main content

Yapacak çok işimiz var

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, gazetecilere kampus alanını gezdirdi. Kampus alanında hizmete giren ve çalışmaları devam eden binalarda açıklamalarda bulunan Rektör İnanç, daha yapılacak çok işin olduğunu söyledi.

İnanç: “Muş Alparslan Üniversitesi olarak 2013-2014 eğitim öğretim yılı için bazı hedefler koymuştuk. Gerek öğrenci sayımız, bölüm sayılarımız, gerekse fiziksel mekanlar ve akademik idari personel açısından bugün hedeflerin önünde gitmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrenci sayımız 9 bin bandına yaklaştı. kampüste yaklaşık 150 bin metrekarelik kapalı inşaat alanı devam ediyor, bir kısmı ise bitti ve hizmete sunuldu. 2013 Nisan ayında temelini atmış olduğumuz 5 ayrı projede ise hızla bir büyüme söz konusu.

Önümüzde devam eden inşaatların büyük bir kısmı 2014 yılı itibariyle bitmiş olacak. Bin kişinin aynı anda yemek yiyebileceği bir ortama üniversitemiz kavuşmuş olacak. Yine 5 yıldızlı otel statüsünde hizmet vermeye başlayacak. 2013’ün sonuna doğru gerçekleştirmiş olduğumuz peyzaj ihalemiz başladı. 14 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip olan dersliklerin de temeli atıldı. Gelecek on yıllık tüm paydaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm mekanlar üretilmiş olacak ki bu Muş Alparslan Üniversitesi için fiziksel mekanlar bakımından oldukça önemlidir.

Muş, Muş halkı, Muşlular tüm paydaşlarımızla her yönüyle bir üniversitemiz var diyebilirler. Üniversitemizin sadece yerelde değil, ulusalda ve uluslar arası düzeyde bir ağırlık katsayısı var. Hızla büyüyor üniversitemiz. Bir taraftan da projelerle atılım yapıyor üniversitemiz. Ama bütün bunlara rağmen biz halen yolun başındayız diyoruz, yapacak çok işimiz var” dedi. “AYNI DOĞRUYU BİZ TEKRAR EDERİZ” Rektör İnanç: “Her zaman söylediğimi gibi bunu bir kez daha söyleyeyim.

Bugün itibariyle doğruyu kim telaffuz ederse etsin, bize ne derlerse desin aynı doğruyu biz tekrar ederiz. Ama bizim emeğini verdiğimiz bir konuda bizi bir şeyin devamını tamamlamak öğrencilerimize karşı bir haksızlıktır diye düşünüyorum. Gerçekten üniversitemiz bu sürece en fazla katkı sağlayan kurumların başında geliyor.

Bugün akil adamların 63’ünün 10-15’ini biz Muş halkıyla buluşturduk. Öğrencilerimiz gerçekten Türkiye’nin 81 ilinden var. Son derece makul bir öğrenci topluluğumuz var. Mutlaka farklı düşünenler de var, olmalıdır da zaten. Zaten herkes aynı düşünmek zorunda değil. Bizim farklılıklarımız zaten kıymetle ilgili takdiri ortaya koyar. Bütün farklılıklarla birlikte en azından birbirine tahammül edebiliyor sorusu bizim için önemlidir. Öğrencilerimiz birbirlerine karşı tahammül ediyor, saygılı. Eğer Türkiye’de bir problemin çözümüne biz de bir katkı sağlayabiliyorsak bundan gurur duyarız. Biz isterdik ki bu teklifimizi de ilettik Şivan Perver gibi bir kimseye ilk konseri Muş Ovasında verdirelim. Bu teklifimizi ilettik. Gelirlerse mutlu oluruz. Bugün 37 yıl önce sürgüne gönderilen bir insanın, Başbakan tarafından onure edilerek karşılandığı bir Türkiye yaşıyoruz. Hepimiz de heyecan duyuyoruz. Bunun siyasal yansıması çok farklı. Bakıyorsunuz Türkiye normalleşiyor. Hepimizin bu sürece pozitif katkı sağlamamız gerekiyor. Herkes şunu bilsin ki, ben bugün ortaya çıkmış birisi değilim. Benim de kişisel görüşlerim var tarzım var. Bugün Türkiye’yi yöneten bir çok insanla paralel düşünüyoruz. Kimi zaman olaylara bakışımız, yorumlarımızın örtüşmesi bir zafiyet değil. İnsanın muhakkak ki farklılıkları oluyor ama herkesin kendisine göre görüşü vardır, planı projesi vardır” dedi.

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

En az lise mezunu personel alınacak

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından, üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. En…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri