Skip to main content

Vatandaşlara el kitapcığı dağıtıldı..

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla bastırılan ‘Hırsızlık, Yankesicilik, Dolandırıcılık, Kapkaççılık, Oto ve Otodan Hırsızlık Olaylarına Karşı Önlemler’in yer aldığı el kitapçıkları dağıtıldı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından bastırılan el kitapçıkları dün bankalar caddesi üzerinde vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Konu hakkında açıklama yapan Muş Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, mala karşı işlenen suçlarla ilgili vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Şükrü Rafet Mert, ağırlıkta bankalar caddesi, hastaneler, toplu konutlarda yaşayan vatandaşlar ve araç sürücülerine dağıtılan kitapçıklarla vatandaşları bilinçlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Vatandaşın huzurunun temini için güven timlerinin ve yıldırım ekiplerinin de aralıksız çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Mert, güven timleri ve yıldırım ekiplerinin çalışmaya başlamasının ardından mala karşı işlenen suçlarda ciddi bir düşüş yaşandığını yineledi.

Toplum Destekli Polislik Uygulaması’na da değinen Mert yaptığı açıklamada; “Ülkemiz genelinde özellikle mala karşı işlenen suçlarda bir artışın olduğu ve bu suçların önlenmesi amacı ile ilimizde yeni faaliyete geçirilmiş olan güven timleri seyyar satıcı, dilenci, hastanelerde hasta gibi rollerde ve ani olaylara müdahale eden yıldırım ekipleri vasıtasıyla mala karşı işlenen suçlarda ciddi oranlarda azalma gerçekleşmiştir. Yine Toplum Destekli Polislik uygulaması çerçevesinde ilimizde bulunan site ve kooperatifler, dernek ve sendikalar, üniversite ve diğer okullar, mahalle ve köy muhtarları ile irtibata geçilmiş ve belli periyotlarla görüşmelerimiz oluşturulan çalışma gruplarımız marifeti ile devam etmekte olup ilimizde bulunan basın ve yayın kuruluşlarımızın destekleriyle güvenlik hizmetlerinin, halkın katılımı ve desteğini sağlamak suretiyle hızlı bir şekilde yürütülmesi, vatandaş polis ilişkilerinin geliştirilmesi, suçla mücadelenin güçlendirilmesi ve polislik hizmetlerinin yürütülmesinde çağdaş uygulamaların yaşama geçirilmesi sağlanmaktadır. Toplum Destekli Polislik, polis ile halk arasında ilişkiyi güçlendiren, toplumda ortaya çıkan problemlerin altında yatan nedenleri bulmaya çalışarak, suçla etkin bir mücadele sağlayan ve bütün bunların neticesinde de sosyal alandaki yaşam kalitesini arttıran bir anlayıştır. Kişi ve kurumların kendi bünyelerinde alabilecekleri güvenlik tedbirleri ile işyeri, ikamet ve kamu kurumlarından meydana gelebilecek hırsızlık olaylarının asgariye indirilmesi hedeflendiğinden dolayı herkes tarafından alınabilecek bir dizi önlemler broşürde yer almıştır” ifadelerine yer verdi.
 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri