Beraberindeki heyet ile birlikte hafta başında Ankara’ya giden Vali İbrahim Özçimen, YÖK Başkan Yardımcısı İsa Eşme ile yapılan görüşmeler sonrası dün kente gelen Vali İbrahim Özçimen, akşam saat 18.00’de basın toplantısı düzenledi.


Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi sorunlarını YÖK Başkan Yardımcısı Eşme ile konuştuklarını söyleyen Vali Özçimen, Eğitim Fakültesi için hiç engel ve sorunun olmadığını, 2006-2007 Eğitim ve Öğretim döneminde kitapçığa alındığını kaydetti.


“Bir işe başlamak, bitirmenin yarısıdır” diyen Vali Özçimen, Fen Edebiyat Fakültesi için bir adım attıklarını ve bunun başarılı ile sonuçlanacağından umutlu olduğunu söyledi. Vali Özçimen, YÖK Başkan Yardımcısı Eşme’nin Muş’a gelip inceleme ve tespitlerde bulunacağını ve daha sonra karar vereceklerini belirterek, “önemli olan başlamaktır. Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır. Hafta içerisinde YÖK’te Fen Edebiyat Fakültesi için bir başlangıç yaptık. Zamana ihtiyacımız. Bir çırpıda olacak iş değil. Bunun için emek vermek lazım, mücadele etmek lazım. Buraya gelecek olan heyetin isteklerini karşılamak gerekir. Yer tespiti için alternatiflerimiz var. El Sanatları Merkezinin yeri olsun, Tekel’in yeri osun buraları Fakülte için kullanabiliriz” dedi.


HAVAALANI BU YIL KAPANMIYOR


Dün uçak ile Muş’a gelen ve akşam saatlerinde basın mensuplarının karşısına geçen Vali İbrahim Özçimen, kısa bir süre önce kentte yaşanan havaalanı paniği ile ilgili rahatlayıcı açıklamalar yaptı.


Havaalanının bu yıl uçuşlara kapatılmayacağını ve bunun içinde Ulaştırma Bakanı ile görüştüğünü kaydeden Vali Özçimen, ödenek yetersizliğinden dolayı bu onarım yapılmayacağını söyledi.


Vali Özçimen, yedek pistin normal pist konumuna getirilmesi ve akabinde pist bakım çalışmalarının başlatılmasını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan talep ettiklerini vurguladı. Vali Özçimen’in bu talebi Bakan Yıldırım tarafından uygun karşılandı. Öte yandan özel hava yollarlı firmalarının ilimize sefer düzenlemeleri içinde Bakan’ın aracı olmasını istediklerini kaydeden Vali Özçimen, bunun içinde Bakanın kendisine özel firmalar ile görüşeceğini söylediğini belirtti. Haber: Emrullah Özbey

 NULL