Muş Vergi Dairesi girişindeki PTT Hükümet Konağı Şubesi törenle hizmete girdi. PTT’nin 166. kuruluş yıldönümünde açılışı yapılan şubenin, önemli bir ihtiyaca cevap vereceği bildirildi. Törene, Muş Valisi İbrahim Özçimen, Cumhuriyet Başsavcısı Necmettin Saygın, Emniyet Müdürü İsmet Türkmen, Vali Yardımcıları, Resmi Kurum Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


PTT Başmüdürü Adil Özdemir açılış konuşmasında, PTT nin hizmet alanlarını belirterek şöyle konuştu, “Güzel vatanımıza, büyük milletimize, insanlığa hizmet görevimizdir. Gönül borcumuzdur. 166 yıldır, anlayışı ve işleyişi ile hizmeti sunmanın gayretleri içerisinde olan PTT’miz, devletimizin bir büyük ve köklü kurumudur. Anayasamızın ve kuruluş kanunun kendisine tanıdığı, tanımladığı ve yüklediği ödev ve haklarının, görevlerinin ve varlığının bilinci içerisindedir. Haberleşmenin gizliliği esastır. Gerekmedikçe haberleşme engellenemez. Kurumumuz, kendisine verilen görevlerini hukukun içerisinde ve başarıyla yapmaya devam etmektedir. Sosyal ve kültürel anlamda, dünyanın en uzak noktalarına kadar, tarihi, kültürel ve doğal varlıklarımızı dünyada ve ülkemizde yapılan etkinlikleri kendisinin yaptığı küçücük işlevi büyük olan pullarıyla yurdumuzun tanıtımına önemli katkılar sağlamaktadır. Hizmet içi eğitimin sürekliliği ile, müşteri memnuniyeti daha da güçlendirilerek, bilgi, yetenek ve kalite yönetimiyle halkla ilişkimize kurumlar arası ilişkilerimize oldukça hız ve güven verilmektedir” dedi.


Özdemir, Posta Telgraf Teşkilatı büyük milletin kendisine duyduğu güven için daima minnettar olduğunu belirterek, “yenilikçi, değişimci, çağdaş anlayışıyla bugün burada Hükümet Konağı PTT Şubesi adıyla bir yeni hizmeti daha sunmaktadır” diye konuştu.
Vali İbrahim Özçimen, PTT işlemlerinin çoğunlukta olduğu bölgelerden birinin de Hükümet Konağı olduğunu belirterek, “Bu açılışla hizmet vatandaşın ayağına kadar geldi. PTT bu şubesini açarak vatandaşa kolaylık sağladı” dedi. Haber: Emrullah Özbey

 NULL