Skip to main content

Vali Yavuz kar mücadelelerini anlattı

Muş Haber Fotoğrafı

  İlimizde 5 gündür etkili şekilde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 365 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekiplerinin hummalı çalışmaları sonucunda 230 kö yolunun yeniden ulaşıma açıldığını kaydeden Vali Seddar Yavuz, kar kalınlığının il merkezinde 1,5 metreyi bulduğunu ifade etti.

Vali Yardımcısı Ercan Öter, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tanış ile birlikte durum değerlendirmesi yapan Vali Yavuz, İl Özel İdaresi, Belediye Başkanlığı, Karayolları ve diğer kamu kurumlarının devletin sağlamış olduğu tüm imkânları kullanarak büyük bir çalışma içerisinde olduklarını vurguladı. Vali Yavuz açıklamasında: İlimizde çok yoğun bir kar yağışı meydana gelmiş. Yer yer 1 buçuk metreyi aşan bir kar yağışı oldu.

Tabi özellikle İl Özel İdaresi, Karayolları, belediyemiz ve diğer devletin tüm kamu kurum kuruluşlarındaki makine farkı, karla mücadelede etkili bir şekilde kullanıldı. 368 köy yolumuzdan şuana kadar 230 tanesi açıldı. Fakat defalarca açtığımız yollar tabi kar yağışıyla tekrar kapandı ifadelerine yer verdi.  

Hasta ve Cenazelere Öncelik Veriliyor Kar yağışının devam etmesi nedeniyle ulaşıma açılan yolların yeniden kapandığına dikkat çeken Vali Yavuz, bu konuda vatandaşlardan anlayış beklediklerini ifade etti. Karla mücadele çalışmalarında hasta ve cenazenin olduğu bölgelere büyük hassasiyet gösterildiğini kaydeden Vali Yavuz: Vatandaşlarımızın özellikle anlayışını da bekliyoruz. Çünkü kar yağışı yağarken ne kadar açarsanız tekrar kapanır.

Özellikle burada tercihimizde hasta ve cenaze gibi acil durumlara daha çok önem, öncelik vererek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çok kısa zaman içerisinde bütün köy yollarını açmış bulanacağız. Karayollarında da çok ciddi bir sıkıntımız olmadı, onunla ilgilide ciddi çalışmalar yaptık.

Tabi ki, bu bir afet derecesinde bir yağış. Dolayısıyla günlük yaşamı olumsuz etkiledi dedi. İl genelinde bazı halı sahaların çatılarının kar nedeniyle çöktüğünü de hatırlatan Vali Yavuz: Bazı halı sahalar çöktü. Hem devlete ait hem de özel sektöre ait halı sahalar çöktü. Bununla ilgili bir takım hasar tespit çalışmalarını da yapıyoruz. Bunun bölgemize etkisini tam net bir şekilde araştırıp, netleştirmek üzereyiz. Bunların hasar tespitlerini de yapıyoruz şeklinde konuştu.  

İlimizin tüm imkânları vatandaşlarımızın emrindedir Devletin bir hizmet aracı olduğunu ve bu minvalde çalışmaların aralıksız devam ettiğini sözlerine ekleyen Vali Yavuz, karla mücadele çalışmalarını sürdüren tüm ekiplere teşekkür etti. Ben vatandaşlarımıza bir kez daha anlayışları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Ama ilimizin tüm imkânları vatandaşlarımızın emrindedir diyen Vali Yavuz: Bu konuda her hangi bir tereddüt yoktur.

Bu vesileyle özellikle, İl Özel İdaremizin değerli çalışanlarına, Karayolları ekiplerimize, belediye teşkilatımıza ayrıca Devlet Su İşleri gibi diğer yatırımcı kuruluşların iş makinelerinden de istifade ettiğimiz için diğer kuruluşlara da huzurunuzda ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Devlet bir hizmet aracı ve bu hizmeti en iyi bir şekilde sunma gayreti içerisindeyiz. Bir kez daha herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.