2007 yılı içerisinde İl Özel İdaresi’nin yapacağı çalışmalarla ilgili olarak açıklama da bulunan Vali İbrahim Özçimen; “YPK’dan ilimize gönderilecek parayı bekliyoruz”.  Muş Valisi İbrahim Özçimen, 2007 yılı içerisinde yapılacak yatırımlarla ilgili olarak Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu’ndan çıkacak kararları beklediklerini ve Köy-Des Programı kapsamında Muş’a ne kadar para gönderileceğinin henüz belirlenmediğini söyledi.

Muş Valisi İbrahim Özçimen, 2006 yılında başarılı bir şekilde gerçekleştirilen yol ve içme suyu çalışmalarının 2007 yılında da sürdürüleceğini kaydetti. Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Vali Özçimen, “Şu anda projelerimiz Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu’na sunulmuştur.

Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu’ndan çıkacak kararları bekliyoruz. Ancak en ez geçen yıl ki kadar para bekliyoruz. Fakat tahminlerimize göre bu yıl daha fazla gelecektir. İlimize gönderilecek miktar belirlendikten ne yapabileceğimiz ortaya çıkacaktır” dedi. Muş’a gönderilecek para belirlendikten sonra il genelinde yapılacak yatırımları öncelik sırasına göre belirlenerek çalışılacağını söyleyen Özçimen, “Geçen yıl Köy-Des Programı kapsamında oldukça başarılı çalışmalar sergilendi. Bu yılda yine aynı şekilde çalışmalar sürdürülecek.

Bu yıl Köy-Des dışında beldelerde bir hizmet atağı yapılacak. Bel-Des Programı ile belde belediyelerine veya bize gönderilecek para ile beldelere hizmet götürülecek. Şu anda tamamen gelecek paraya endekslenmişiz. Paraya göre ne kadar iş yapabileceğimizi ve en önemli hizmetler hangileri diye belirledikten sonra çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. Yüksek planmama kurulu başbaktanın başkanlığında ilgili bakanlar kara verecekler . Köy des projesini ele alıor ve ne kadar para verecekler ve paralar nasıl harcanacçak Bize ne kadar para gelecek belli değil. Geçen ıldan daha fazla Bel O olu aptığımız zamanh kış mevsiminde kulp olunun açık tutulması gerekir. Bu ol kış mevsiminde açılmazsa istenilen olmaz. Bunun için geçen ıl 286 kilometre asfalt yaptık. Hızımızı biliorsunuz.

 NULL