İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güngör, yoğun çalışmalar sebebiyle bir çok aracın arıza verdiğini ve çalışan personellerin ise gece gündüz çalıştıkları için sürekli hastalandıklarını söyledi.

İl Özel İdaresine bağlı Köylere Yönelik Hizmet Götürme Birim Amirliği çalışanlarının hiç boş durmadığını ve yılın 12 ayı aralıksız çalıştıklarını söylen Ahmet Güngör, her mevsimde farklı çalışmalar yaparak hizmetin sürdürüldüğünü söyledi. Sürekli çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyen Güngör, “Mevsime göre çalışmalarımız devam ediyor. İlkbaharda tahrip olan olların onarımını ve yazın mevsiminde de asfaltlama çalışmaları ile içme suu çalışmaları yapıyoruz. Kış mevsiminde ise sürekli olarak karla mücadele çalışması yapıyoruz. Yılın 12 ayı halkımıza hizmet yapmak için gayret gösterirken bir yandan da halkımızdan sürekli olarak olumlu eleştiriler alıyoruz. Teşekkür aldığımız zaman bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz. ‘Halka hizmet hakka hizmet etmek’ sloganı ile işimize en iyi bir biçimde devam etmeye çalışıyoruz.Önemli olan halkımızın memnuniyetidir” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun kar yağışı ile birlikte kapanan Köy yollarını bir iki gün içerisinde açmaya çalıştıklarını ifade eden Güngör, “Mezralarla birlikte 544 yerleşim birimimiz bulunmaktadır. Kardan kapanan yaklaşık 2 bin 500 kilometrelik ol ağını olda 6-7 kez açmak zorunda kalıyoruz. Buda yaklaşık 15 bin kilometreye tekabül ediyor. Şu anan kadar 10 bin 650 kilometre yol açılmıştır. Bir çok yerde kar kalınlığı 5-6 metreye ulaşmakta fırtına tipi nedeniyle açtığımız yollar kısa süreden tekrar kapanıyor. Bu sebeple hem işimizi zorlaştırıyor hem de hem araçlarımızda arızalar meydana gelmektedir. Araçlarımızı ve personellerimiz hiç durmadan çalışıyorlar. Bu sebeple araçlar sürekli arıza yaparken, personellerimizde sürekli hastalanıyorlar. Bazen günlerce personellerimiz evlerine gidemiyor” dedi.

 NULL