Muş Valisi Erdoğan Bektaş, tebrikleri kabul edip il ile ilgili olarak kurumlardan il hakkındaki bilgileri aldıktan sonra gezi ve incelemelere başladı. Vali Erdoğan Bektaş, ilk gezisini Üçevler grup köylerinin bulunduğu bölgeye yaptı.

Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Aydoğan, Vali Yardımcısı İlyas Gün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güngör ile birlikte incelemelerine merkeze bağlı Üçevler grup köylerinde başladı. Bektaş, merkeze bağlı Üçevler, Cevizlidere, İnardı, Ağıllı, Alaniçi, Ilıca ve Arıköy olmak üzere toplam 8 dağ köyünde incelemelerde bulunup vatandaşların sorunlarını dinledi.

Üçevler Grup Köylerdeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Erdoğan Bektaş, “Almış olduğum bilgiye göre dağlık bölgede bulunan Üçevler, Alaniçi, Arıköy, İnardı, Ilıca ve Cevizlidere köylerinin yaklaşık 6 ay süre ile çetin kış şartları sebebiyle ulaşım sıkıntısı çektiklerini öğrendim. Buna bir çözüm bulunması gerekir. Üçevler bölgesini mahrumiyetten kurtarmak zorundayız” diyerek devlet olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını, sıkıntı ve sorunlarının çözümü için tüm imkanların kullanılacağını ve bu köylerin ulaşım sorununu çözeceklerini söyledi.

Vali Erdoğan Bektaş köy muhtarı ve köylüler ile bir araya gelerek, “Sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz” dedi. Vali Erdoğan Bektaş köy okullarını gezerek okul öğretmenlerinden bilgi alıp, eğitim açısından gerekli gayretin sarf edilmesi talimatını verdi. Topkan Haber Ajansı