Üçevler grup köy yolu ulaşım çalışmaları devam ediyor. İl Özel İdaresine bağlı ekiplerce sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Vali İbrahim Özçimen ve Genel Sekreteri Ahmet Güngör bölgeye hareket ettiler.

Üçevler grup köy yolunda kardan dolayı kapanan yolları açmak için çalışmaları aralıksız olarak sürdüren İl Özel İdare ekipleri Vali İbrahim Özçimen tarafından kahraman ilan edildi.

Vali İbrahim Özçimen, bu yıl yapılan çalışmalardan tecrübe kazandıklarını ve gelecek sene ise çalışmalarında rahat olacağını söyledi.
Üçevler yolunda aralıksız olarak sürdürülen süren çalışmaların tipi ve rüzgar yüzünden kaldığını belirten Vali İbrahim Özçimen, yapılan çalışmalarla ilgili olarak “bilindiği gibi Üçevler yolu çok kötüydü, bizde bu sebeple yazın yolumuz da birçok çalışma yapılarak yolu genişlettik. Bu tarafta birçok köyümüz var. Mezralarla birlikte Üçevler tarafında 20 ye yakın yerleşim birimimiz var. Bu yerleşim yerlerinde insanlarımız yaşıyor, çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve okullarımız var. Bu yüzden yolumuzu açık tutmamız gerekiyor. KÖYDES ten gelen paralarla bu yolumuzu iyileştirdik. Bu yıl kış mevsiminde yolumuzu yine ulaşıma açmıştık, bununla birlikte geçen haftada bu yolumuzu açtık. Tabi aralıksız şekilde yolumuzu açıyoruz da gelen yağışlarla birlikte çığ tehlikesi meydana gelebiliyor. Şimdi yine karla birlikte rüzgarında etkisiyle yolumuz kapanmış durumda olup açılma çalışmaları devam ediyor” dedi.

Özçimen, “İşçilerimiz Birer Kahramandırlar”
Üçevler yolunda aralıksız çalışmaları ile göz dolduran İl Özel İdaresine bağlı yol açma hizmetleri müdürlüğü bünyesindeki işçilerin birer kahraman olduğunu ifade eden Vali İbrahim Özçimen, gece gündüz demeden fedakarlıkla çalışan işçilere teşekkür etti.

Üçevler yolunda karla mücadele eden işçilere destek ve moral vermek için sürekli ziyaretlerde bulunduklarını belirten Vali İbrahim Özçimen, personellere verilen destekle hizmetin daha kaliteli olacağını söyledi.

Vali Özçimen, yaptığı açıklamasında “burada fedakarlıkla, gece, gündüz demeden halkın ulaşımını sağlamakta olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yapılan çalışmalarla birlikte vatandaşımızın yolunu açmak boynumuzun borcu olup vazifemizdir. Bizim insanlarımıza ulaşmamız lazım. Çünkü hastalarımız olabilir, öğrencilerimiz var ve sağlıkla ilgili ciddi anlamda sorunlar olabilir. Busene ilk defa Üçevler yolu açılıyor. Bu yıl açık olmasıyla sık sık yolumuzu denetleyerek gelecek yıl daha hızlı şekilde ulaşımı aksatmadan açmaktır. Bu ziyaretler neticesinde gelecek yıl neler yapabiliriz ve nasıl bir alt yapı oluşturabiliriz diye incelemelerde tecrübe kazanıyoruz” dedi.

Vali Özçimen, “yolun açılması 60 Bin Ytl’ ye mal oluyor”
Üçevler yolunda yapılan karla mücadele çalışmalarında 60 Bin Ytl’ ye mal olduğuna değinen Vali İbrahim Özçimen, har canan bu parayla 2 kilometre, 2’nci kat asfalt ve 1,5 kilometre de birinci kat asfalt ihtiyacının giderileceğini söyledi. Özçimen, Üçevler yolunda yapılan bu çalışmaların maliyetinin vatandaşlar için harcandığını kaydetti. Muşun Sesi Gazetesi

 NULL