Yolu kapalı olan köylerde görev yapan öğretmenler 112 Hızır Acil Servise ait kar ambulansı ile görev yerlerine gönderildiler. Muş’ta kış mevsiminde yolu yaklaşık beş ay süre ile kapalı olan Üçevler gurup köylerinde görev yapan öğretmenler gecikmeli olarak görev yerlerine gönderildiler. Üçevler bölgesinde görev yapan ve yolların ulaşıma kapalı olması sebebiyle eğitim ve öğretimin başlamadığı köylerde görev yapan dört öğretmen kar ambulansı ile görev yerlerine gönderildiler.

Ağıllı Köyü İlköğretim Okulu’nda görevli Atilla Demir, Üçevler Köyü İlköğretim Okulu’nda görevli Nadir Duran, Ekindüzü İlköğretim Okulu’nda görevli Atilla Ahrazoğlu ve Ağıllı Köyü İlköğretim Okulu’nda görevli Mehmet Özerol, bugün kar ambulansı ile görev yerlerine gidebildiler.

İkini yarı yılın başlamasına rağmen olumsuz hava şartları sebebiyle görev yerlerine gidemeyen öğretmenleri kar ambulansı ile görev yerlerine göndermek zorunda kaldıklarını söyleyen Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, eğitim ve öğretimin bir hafta gecikmelide olsa başlayacağını söyledi. Köy yollarının kapalı olması sebebiyle görev yerlerine gidemeyen dört öğretmenin İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait kar ambulansı ile görev yerlerine göndermek zorunda kaldıklarını söyleyen Bayraktar, “Öğretmen arkadaşlarımız yolların ulaşıma kapalı olması sebebiyle görev yerlerine gidemediler. İkinci yarıyılın başlamasına rağmen yolların ulaşıma açılmaması sebebiyle arkadaşlarımız kar ambulansı ile görevli oldukları köylere gönderildiler” şeklinde konuştu. Sabri Yıldırım

 NULL