Skip to main content

Türkiye Partisi`nden TSO`ya ziyaret

Muş Haber Fotoğrafı

MTSO Başkanı Şihmus Sinecem’i makamında ziyaret eden Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, bu bölgede yıllarca görev yaptığını ve bölgenin sorunlarını yakından bildiğini belirtti.
Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Sarı, Türkiye Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeleri Faik Akyılmaz, İhsan Işık ve Yalçın Dedekargınoğlu, MTSO Başkanlığını ziyaret ettiler. MTSO Başkanı Şihmus Sinecem, Başkan Yardımcısı Rahim Devrim ve yönetim kurulu üyesi Erdal Koç ile bir süre sohbet eden Abdulkadir Sarı, bölgenin sorunlarını yakında bildiğini söyledi.
Demokrasinin sadece siyasi partilerden ibaret olmadığını ve sivil toplum örgütlerinin demokrasinin vazgeçilmez unsurları arasında yer aldığını kaydeden Abdulkadir Sarı; “Türkiye’de 12 grup oluşturduk. Bizim payımıza da Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Adıyaman düştü. Bugün Muş’un misafiriyiz. İnşallah burada teşkilatlanma çalışmaları iyi gider. Buradaki teşkilatlanmayla ilgili öncelikle sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyoruz. Demokrasi sadece siyasi partilerden ibaret değildir. Sivil toplum örgütleri de en az siyasi partiler kadar demokrasinin vazgeçilmez unsurlarının başında yer alır diyoruz ve teşkilatlarımızı belirlerken hem sizleri ziyaret ediyoruz hem de önerebileceğiniz isimleri öğrenmek istiyoruz. Çünkü inanıyoruz ki biz geleceğin iktidarıyız, ona göre hazırlıklarımızı yaptık. Bu kapsamda yarın inşallah milletvekillerimizle beraber il başkanlarımız sizlerin mesai arkadaşınız olacak. Onun belirlenmesinde, isimlendirmemizde katkılarınız olacak ki yarın Muş’un sorunlarının çözümünde el ele verilsin istiyoruz. Bu anlayışla hareket ediyoruz” dedi.
Bölgede uzun süre görev yaptığını belirten Sarı; “Bölgenin sorunları konusunda hazırlıklıyız, projelerimiz var. Bu projeleri harekete geçirirken mutlaka sizlerle birlikte hareket edeceğiz. İnanıyorum ki bu bölgede güvenliğin getirdiği sıkıntılar, iktisadi gelişmenin getirdiği sıkıntılar var. İnşallah bunların aşılması konusunda sizlerle mesai arkadaşlığı yapmayı düşünüyoruz. Bölgedeki sorunlarla ilgili otak aklı harekete geçirmek çok önemli ve harekete geçirmeye kararlıyız. Bu bölgeyi yakinen tanıdığıma inanıyorum. Bu bölgeye yıllarımı verdim. İnşallah sizlerle beraber bu sorunları gidereceğimize inanıyorum” dedi.
Bölgedeki sorunların iyi analiz edilmesi gerektiğine inandığını vurgulayan MTSO Başkanı Şihmus Sinecem ise; “Sivil toplum örgütlerinin en büyüğü ticaret ve sanayi odalarıdır. Amacımız, arzumuz bugün eğer Türkiye’ye kim bir ışık getirebilirse biz her zaman onlara kucak açarız. Düşünceler, ideolojiler, fikirler ne olursa olsun, ülke Edirne’den Van’a kadar bizi bağlayacaktır. Sinecem, “Buralara kim sahip çıkarsa ona kucak açacağız” Hedefimiz odur. Genel başkanınızın da geçmişte çalışmaları vardır, yıllardır emek veren bir insan. Genel başkanınız tanınıyor, vatandaşların beklentileri olacaktır, sizin de vatandaştan beklentiniz olacaktır. Bölgedeki sıkıntıları iyi analiz etmek lazım. Bölgede ana sorunlar vardır, kim samimi olarak çözebilirse yıllarca iktidarda kalır. Burada bir sorun vardır, bunu kabullenmek lazımdır. Bu sorunlar doğrularla çözümlenmeli. Burada sorun olduğu zaman sadece buradaki insan rahatsız olmuyor, sadece burada insan zarar görmüyor, Edirne’deki, Sinop’taki insan da zarar görüyor, rahatsız oluyor. İç barışı kim sağlarsa baş tacımızdır. İç barış ve ekonomi birbirine bağlıdır” diye konuştu.
 Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri