Muş Alperen Ocakları uzun süre ülke gündemini işgal eden başörtü yasası ile ilgili tepkilerini pankartlarla dile getirdi. Muş Alperen Ocakları türban yasasına pankartlarla tepki gösterdi. İstasyon Caddesi Atatürk Bulvarı güzergahında bulunan derneğin camekanlarına çeşitli pankartlar asarak tepkilerini getiren Muş Alperen Ocakları türbanlı öğrencilerin de eğitimlerini sürdürmesi gerektiğini vurguladılar.

Dernek binasının camekanına asılan bazı pankartlarda şu ifadeler yer aldı: “Yalan Rüzgarı, Yerli Dizi, Haydi Kızlar Okula!!!”, “Tüm İnsanlar Okumalı, Vatana Hizmet Etmeli, Cahil Kimse Kalmamalı, Başörtülü Hariç”, Allah Emretti Örtündü Bacımız, Siz Yasaklayınca Açacak mı Sandınız?”.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Muş Alperen Ocakları Başkanı Abdullah Has, “Milli takım sporcuları seçilirken hiç birinin eşi, ailesi, yakınları kapalı, başı örtülü, yada açık, başörtüsüz diye seçilmedi hiçbir zaman. Hep en iyiler seçilerek ülkeyi milli maçlarda temsil etmektir amaç. Bir ülkeyi geriye götürmekten kurtarmak, türbanlı inançlı gençlerin eğitimini engelleyerek olmaz… Milli takımın şablonu en güzel örnek, bunu idrak edememek için kör olmak lazım, o da bu ülkede çok. Askerde, poliste, tüm güvenlik alanlarında ülke savunması aynen milli takım şablonu gibi, teröre geçit vermeyen gerekirse canını feda eden vatan evlatlarıyla dolu, başarıya doymuyorlar. Onların sayesinde rahat uyuyor, gözümüz arkamızda kalmıyor. Onlarında anaları eşleri, yakınları başı örtülü ve örtüsüz onlar için problem olmayan nedense kökü dışarıda olanlara problem. Şayet diğer kulvarlarda başarılı olamıyorsa ülkemiz (teknoloji de bilim de, eğitimde v.s.) bunun tek sebebi var Milli Takım şablonunun oturtulmamasından kaynaklanıyor” dedi.

Has açıklamasında şunları söyledi: Kör olmasalar görecekler tüm sporcular tek yürek olmuş sadece bayrağımızı göklerde dalgalandırmak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için tüm gayretleriyle çaba sarf ediyor ve ter döküyorlar. Takım arkadaşları arasında inançlarından dolayı hiçbir zaman problem çıkmıyor… Başarı ise gün geçtikçe artıyor, onların başarısı tüm ülkeyi sokaklara döküyor… Toplumu kamplara bölmek sadece dış güçlerin işine yarar birde onlara kürekçilik yapanlara”.

 Muşun Sesi Gazetesi