Uluslar Arası Karayolu Trafik Güvenliği Kutlama Haftası ve Trafik haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube ve Denetleme Müdürlüğü tarafından Eko İnşaat İlköğretim Okulu öğrencilerine  “Trafik ve trafik kuralları” eğitimi verildi.

Uluslar Arası Karayolu Trafik Güvenliği Kutlama Haftası ve Trafik haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube ve Denetleme Müdürlüğü tarafından dün Merkez Eko İnşaat İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik “Trafik ve Trafik Kuralları” eğitimi verildi. Trafik ve trafik eğitimini, merkezde bulunan birçok okulda seminer halinde veren Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Komser Yardımcısı İlkay Akdeniz, Eko İnşaat İlköğretim Öğrencilerinin ilgi odağı haline geldi. Eko İnşaat İlköğretim Okulu konferans salonunda verilen Trafik içerikli eğitim seminerine Okul Müdürü Alper Şavlı, öğretmenler ve 3. sınıf öğrencileri katıldı.

TRAFİK NEDİR?

İlköğretim öğrencilerine yönelik Trafik eğitimleri veren İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Komser Yardımcısı İlkay Akdeniz, trafik nedir?, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme, alt geçit, üst geçit kullanımları, duraklarda bulunan trafik işaretlerine uyma, Trafik Polisinin bulunduğu yaya geçit noktaları kullanma ve yayalar için belirlenen geçitleri kullanma bilgileri aktardı. Öğrencilere yönelik verilen trafik seminerine öğrencilerinde eşlik etmesi ve soru-cevap şeklindeki eğitim dikkatleri çekti. İl Emniyet Müdürlüğünün öğrencilere yönelik verdiği seminerlerin oldukça önemli olduğunu belirten Eko İnşaat İlköğretim Okulu Müdürü Alper Şavlı, Trafik kurallarının oldukça önemli olduğunu söyledi. Okul Müdürü Şavlı, “Uluslar Arası Karayolu Trafik Güvenliği Kutlama Haftası ve Trafik haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube ve Denetleme Şube Müdürlüğünce okulumuzda verilen seminerden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi trafik hayatımızın bir parçasıdır. Bu amaçla trafik ve trafik kuralları oldukça önemlidir. Özellikle hayatımızın büyük bir önemini kapsayan trafikte dikkatli olması gereken çocuklarımızın bu eğitimleri alması şarttır. Verilen eğitimlerin olası kaza ve dikkatsizlikleri büyük ölçüde önler. Gerek eğitimciler ve gerek trafikten sorumlu kurumların bu eğitimleri önemsemelerini istiyoruz” dedi. Günaydın Muş Gazetesi