Ticaret Meslek Lisesi Okulunda öğretmen, öğrenci ve idareciler el ele vererek okulun ve hemen yanında bulunan kız pansiyonunun çevresine 100 ağaç dikti. “Her okula bir ıhlamur ağacı” adlı ağaçlandırma kampanyasına destek vermek amacıyla Ticaret ve Meslek Lisesinde başlatılan ağaçlandırma çalışması örnek teşkil etti.
Ticaret Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi Kız Pansiyonu çevresinde başlayan ağaç dikim çalışmalarını öğrenciler, öğretmenler ve idareciler birlikte sürdürüyor. Okulun çevresine akça ağacı dikerek “Milli Ağaçlandırma Seferberliği”ne de katkıda bulunan öğrenciler örnek davranış sergilediler.
100 ağaçla okulun ve pansiyonun çevresinde ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını kaydeden Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Yusuf Aysel, hem ağaçlandırma seferberliğine destek verdiklerini hem de okulun çevresini güzel bir görünüme kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi. Okul ve pansiyonun dört bir tarafından dikimi gerçekleştirilen dut ağaçlarının korunması ve bakımının yapılması için de gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Okul Müdürü Yusuf Aysel, ağacı dikmek kadar, korumanında önemli olduğunu ve bunun içinde şimdiden önlem aldıklarını sözlerine ekledi.
Ağaç dikme çalışmalarını okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte yürüttüklerini kaydeden Aysel, her okula bir ıhlamur ağacı kampanyasına da destek verdiklerini söyledi. Geçen yıl Başbakanlık tarafından yayınlanan genelge kapsamında başlatılan “Milli Ağaçlandırma Seferberliği”ne katkıda bulunmak ve okulun çevresini yeşillendirmeyi amaçladıklarını belirten Okul Müdürü Yusuf Aysel, ilk baharın gelmesi ile birlikte okulda bir yeşillendirme çalışması başlattıklarını ve alınan ağaçların ücretlerini de öğretmen, öğrenci ve idarecilerin ortaklaşa olarak karşıladıklarını ifade etti.
Okulun ve pansiyonun çevresini yeşillendirmek için ağaç dikimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Aysel, ağaçların yaz tatilinde de korunması için personel görevlendirdiklerini ve ağaçların, her türlü bakım ve korunması sorumluluğunu yüklediklerini söyledi.
Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından başlatılan ağaç dikme çalışmalarına katılmaktan son derece mutlu olduklarını kaydeden öğrenciler, “okulumuzun ve pansiyonumuzun çevresini yeşillendirmek için ağaç dikimi işini gönüllü olarak yapıyoruz. Okulumuzun her hali ile güzel olmasını istiyoruz. Çevresinde de ağaçların olması okulumuza ayrı bir güzellik katacaktır. Ağaçlarımızın dikimi ve korunması için üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz” dediler.
 Muş`un Sesi Gazetesi