Türk Telekom İlköğretim Okulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası Birinci Geleneksel Çocuk Şenliğini coşkulu kutladı. Türk Telekom İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen şenlikle geleneksel hale getirileceği bildirildi. Düzenlenen Çocuk Şenliğine İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sabahattin Subaşı, Hamdi Taşkaya, Türk Telekom İl Öğretim Okulu Müdürü Suphi Dinçbilek, okul öğrencileri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası Birinci Geleneksel Çocuk Şenliğini düzenleyen Türk Telekom İlköğretim Okulu, okul sınıflarını süsleyerek, şiirlerin okunması, anasınıfı öğrencilerinin dans gösterisi, küçük izcilerin Oratoryo gösterisi, kısa skeçler, Halkoyunları, ip çekme yarışmaları, çeşitli etkinlikler ve okul bahçesinde piknik yapma gibi etkinlikleriyle bir ilke imza attı. Düzenlenen Birinci Çocuk Şenliğinde açılış konuşmasını yapan Türk Telekom İlköğretim Okulu Müdürü Suphi Dinçbilek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının amacına uygun bir şekilde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve her türlü katkı, desteği sunan okul aile birliğine teşekkür dileklerinde bulundu. Dinçbilek, yaptığı açılış konuşmasında “Türk Telekom İlköğretim Okulu olarak artık geleneksel hale getirdiğimiz çocuk şenliğini sürekli hale getireceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının amacına uygun bir şekilde kutlanması nedeniyle okulumuzun sosyal etkinlikleri geliştirme ekibinin yıllık çalışma planı gereğince okulumuzda bu etkinliklerimizi yapmış bulunmaktayız. Okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları tüm çalışmalar siz değerli izleyicilerin beğenisine sunulacaktır. Özellikle okulumuz öğrenci velilerinin duyarlılığı bizleri mutlu ve onurlandırmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ruhuna uygun bir şekilde öğrencilerimizin hazırladığı şenlikler devam edecektir” dedi.

SUBAŞI, “DÜNÜ, BUGÜNÜ HATIRLAYARAK YARINA TAŞIYACAĞIZ”

Türk Telekom İlköğretim Okulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası Birinci Geleneksel Çocuk Şenliğine katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sabahattin Subaşı, bu tür etkinliklerin amacına uygun bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek bu bayramların Milli Mücadelenin ruhunu canlandırmak için yapıldığını söyledi. Subaşı, yaptığı açıklamasından “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bizim Ulusal bir bayramımızdır. Bizim hiçbir bayramımız küçümsenemez. Çünkü biz asırlarca dünyaya örnek bir medeniyet gösterisinde bulunmuşuz. Asırlarca yeryüzünde hüküm sürmüş adaletli bir imparatorlukların evlatlarıyız. Nereden geldiğimizi asla unutmayarak gerek adaletimizde gerekse zulme karşı birlik beraberliğimizle vatanımızı düşmanlara vermeyerek bizleri bu güne taşıyan atalarımızın bizlere armağan ettiği bayramlardır. Bu bayramların ruhu geldiğimiz yerin unutulmamasıdır. Onurluyuz. Bütün bayramlar gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da bunlardan bir tanesidir. Bu bayramımızı geleceğimize armağan edilmesiyle geleceğimize verilen önemin bir göstergesidir. Okulumuz Türk Telekom İlköğretim Okulu da bu Ulusal Bayramımızın ruhuna yakışır bir şekilde güzel bir geleneksel şenlik düzenlemiştir. Bu şenlikle okulumuz idareci ve öğrencilerinin başarısını ortaya koyduğunu gösteriyor. Ulu Önder Atatürk’ün belirlemiş olduğu Çağdaş ve Uygarlık seviyesine ulaşmanın hedefini çocuklarımızda görüyoruz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin hazırlamış olduğu bu organizasyonda oldukça başarılı olduklarını gösterdiler. Bu nedenle gelecek yıllarda geleneksel hale getirilen şenliğimizin hep böyle neşeli, mutlu, başarılı ve daha geniş kapsamlı yapılmasını diliyoruz. Okul Müdürümüz Suphi Dinçbilek, Okul Öğretmenlerimizin hepsini, öğrencilerimizi ve özellikle çok değerli öğrenci velilerimize bu başarılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan Türk Telekom İlköğretim Okulunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası Birinci Geleneksel Şenliğine katılan öğrenci velileri oldukça mutlu olduklarını ve çocuklarının emin ellerde yetiştirildiklerini söylediler. Günaydın Muş Gazetesi