Telekom Müdürlüğü tarafından yapılan 32 derslikli Telekom İlköğretim Okulu, bu yılın ilk yarısında eğitim öğretime başlayamıyor. Okul, Telekom tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmediği için, eğitim öğretim ikinci yarı yıl tatilinden sonra başlayacak.

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Türk Telekom İlköğretim Okulunda, bu yıl eğitim öğretime başlayacaktı. Fakat okulun teslim edilmemesi nedeniyle, Milli Eğitim Müdürlüğü yarı yıl tatilinin ardından okula öğrenci alarak eğitime başlayacak. Askeriye tarafından Milli Eğitime verilen arazi üzerine yapılan okul, 32 derslikli yapıldı. Yaklaşık bir yıldan bu yana yapımı devam eden okulda, boya badana ve çevre düzenlemesi bitmiş durumda. Tamamen Türk Telekom tarafından masrafları karşılanan okul diğer okullarda örnek olacak bir yapıya sahip.

MİLLİ EĞİTİME TESLİM EDİLMEDİ

Milli Eğitim yetkilileri “şu anda okul bitmiş durumda. Fakat Türk Telekom tarafından okul bizlere teslim edilmediği için eğitim öğretime başlamış durumda değiliz. Türk Telekom tarafından yapılan okul diğer illerle birlikte grup okul olarak yapılmıştır. Diğer illerde de okullar müdürlüklere teslim olmamıştır. Önümüzdeki günlerde bizlere okulu teslim etseler bile eğitim öğretime bu yarı yılda başlamayacağız. Okulda eğitim öğretim ikinci yarı yıl tatilinden sonra başlayacaktır” diye konuştular.
OKULLAR RAHATLAYACAK

Türk Telekom Okulunun açılması ile Adil Yazar , Fatih İlköğretim okullarında öğrenci rahatlaması olacak. Bir çok Veli okulun açılmasını dört gözle bekliyor. Veliler “ Türk Telekom Okulunun bulunduğu yerin yakınlarında oturuyoruz. Okulun açılması ile çocuklarımız caddeyi geçerek diğer okullara gitmekten kurtulacaklar okulun açılmasını dört gözle bekliyoruz diye konuştular. Muş Ovası Gazetesi NULL