Muş’ta bir dizi açılış ve incelemelerde bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan Tekel Depolarının Tanıtım Töreninde çalışanların sorunlarını dinledi. Tekel’in özelleşmesinden sonra açıkta kalmaktan endişe eden çalışanlar Bakan Çağlayan’a sorunlarını aktararak yardımcı olmasını istediler.

Tek-Gıda Sendikası Muş İl Temsilcisi Metin Kaya, Bakan Çağlayan’a çalışanlarla ilgili bilgi verip Tekel’in özelleşmesinden sonra personelin yaşayacağı sıkıntıları aktardı. Tekel’de çalışanların akıbeti ile ilgili olarak Bakan Çağlayan ile bir süre görüşen Kaya, “Sayın Bakanımızdan bize yardımcı olmasını istedim. Tekel’de çalışanlarla ilgili kendisine bir dosya verdim. Çaresiz bir durumdayız. Ne yapacağımız, durumumuzun nasıl olacağını bilmiyoruz. Bu yüzden Sayın Bakanımıza halen Muş Tekel Fabrikası kadrosunda bulunan 284 kişinin durumunun belirsizliğini koruduğunu aktardık” diye konuştu.

Bakan Çağlayan ayrıca Tekel Depolarının Tanıtım Töreni çıkışında bayan çalışanların sorunlarını dinledi. Bayan çalışanlar yaşadıkları sıkıntıları dile getirip çözüm istediler.

Konu ile ilgili dün sabah basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Tekel işçilerinin durumu ile ilgili olarak Maliye Bakanı ve Tarım Bakanı ile görüşeceğini kaydetti. İşçilerin sosyal olarak düzenlemeleri ile ilgili sorunlarını dünden beri dinlediğini kaydeden Çağlayan konuyu gerekirse Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da aktaracağını ifade etti.

 Muşun Sesi Gazetesi