Muş’ta yaklaşık 30 yıldır lokantalarda garsonluk yapan Cihat Aslan, Muş Belediyesi Meclis Üyeliği’ne bağımsız olarak aday oldu. Aslan İl seçim Kurulu’na müracaatta bulunarak adaylık işlemlerini tamamladı.

29 Mart Yerel seçimlerinde Muş Belediyesi Meclis Üyeliği için bağımsız aday olarak müracaatta bulunan 30 yıllık garson Cihat Aslan, halkın kendisine güvenip oy vereceğini belirterek, halka hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

Muş’ta 30 yıldan beri lokantalarda çalışan evli ve 3 çocuk babası Cihat Aslan, İl Seçim Kurulu’na müracaatta bulunarak Muş Belediye Başkanlığı Meclis Üyeliği’ne bağımsız olarak resmen aday oldu. Muş’ta İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Çırağan Fırınlı Kebap Salonu’nda şef garson olarak çalışan Cihat Aslan, yıllardan beri lokantalarda hizmet ettiği Muş halkına bundan sonra belediye de hizmet etmek için aday olduğunu açıkladı.

Adaylığı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Cihat Aslan, “Yıllardan beri lokantalarda çalıştım. Bulaşıkçılık, komilik ve şef garsonluk yaptım. Son on yıldır lokantalarda şef garson olarak çalışıyorum. Ben 30 yıldır bu lokantacılık sektöründe çalışarak halkın arasında yer almaktayım. Ben halkın arasından biri olarak halkın gözü ve kulağı olduğuma inanıyorum. Biz halkın sorunlarını ve ilin sorunlarını çok iyi bilen ve duyan insanlarız. Belediyenin 24 tane meclis üyesi olmasına rağmen hiç kimse birbirini tanımıyor. Kimin ne iş yaptığı belli değil. Biz halkın istediği kişileriz. Seçilenleri halk seçmektedir. Bir partiye aday olmak için gittiğimiz zaman size milletvekillerine danışılması gerektiğini ve yer verilip verilmeyeceğin onların bileceği söyleniyor. Bende bu sebeple bağımsız olarak Muş Belediyesi encümen üyeliğine aday olmaya karar verdim. Bana göre Muş’a en önemli hizmeti ben yapmışım. 30 yıldır bu memleketin insanına hizmet etmişim ve bu hizmetimi belediyede de sürdürmek istiyorum. Ben belediye meclis üyeliğine bağımsız olarak aday olan kişiye bugüne kadar hiç denk gelmedim ve duymadım. Ama ben insanımızın beni sevdiğine ve beni seçeceğine inandığım için bağımsız olarak aday olmaya karar verdim. Ben inanıyorum ki belediye meclisine bağımsız bir üye olarak gireceğim” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi