Muş Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şubesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen tatbikat gerçeğini aratmadı. Gerçek mermilerin kullanıldığı tatbikatta bir eve baskın yapan özel harekat timleri, kısa süre içerisinde evdeki teröristleri etkisiz hale getirmeyi başardı. 

Muş-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Özel Hareket Şube Müdürlüğü’nde görevli 12 kişilik tim, gerçekleştirilen tatbikatta, bir evde gizlendikleri öğrenilen teröristlere operasyon düzenledi. Ellerindeki uzun menzilli silahlarla ilk önce izli mermilerle atış yapan özel harekatçılar, evi çembere aldı. Daha sonra aydınlatma ışıklarının atıldığı ve gerçek mermilerin kullanıldığı tatbikatta evde bulunan 9 teröristten 4’ü ölü, 5’i de yaralı olarak ele geçirildi; özel hareket timleri evdeki rehineyi sağ olarak kurtarmayı başardı.
 
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Muş Emniyet Müdürü İsmet Türkmen, özel hareket timlerinin her an göreve hazır bulunduğunu ve operasyon başarı derecelerinin oldukça yüksek olduğunu söyledi. Düzenlenen operasyonun gerçekten hiçbir farkının olmadığını kaydeden Türkmen, “Arkadaşlar her an göreve hazırdır ve olası bir operasyonda başarılı sonuç alabilecek seviyededir. Bu operasyonda arkadaşların göstermiş olduğu başarı bizi gururlandırmıştır” dedi. Haber: Kadir Tunç NULL