Yaz aylarının gelmesi ile birlikte aralıksız olarak çalışma yapan Muş Belediyesi, şimdi de Taşo mezarlığına düzenleme yapıyor. Mezarlığın etrafında olan yüksek kısımları kepçe ile düzelterek ağaçlandırma çalışması yapan Belediye Ekipleri, son durak camii önünde de bakım ve onarım çalışması yapacak.

Yaz sezonunun başlaması ile birlikte çalışmalarına hız veren Muş Belediyesi çalışmalara aralıksız olarak devam ediyor. Özellikle çevre düzenlemesi ve alt yapı sorununa önem veren Belediye şehir merkezinde yapılan düzenlemelere mezarlık çalışmalarını da ekledi. Şehir merkezinde yapılan düzenlemelerin ve çalışmaların ardından Taşo Mezarlığında düzenlemeye giden Belediye Ekipleri yamaç olan bölgeleri kepçe ile düzelterek mezarlığın yeni görünüm kazanmasına ve mezarlıkta daha fazla düz alan oluşmasını sağlıyorlar. Taşo mezarlığının dağlık kısımlarını düzelterek ağaçlandırma çalışması yapan Belediye ekipleri mezarlığın girişinde bulunan eski çeşmeyi yıkarak yerine mezarlığa gelen vatandaşlar için oturma yeri yapacaklar. Ayrıca ilimizde bulunan camilerin bakım ve onarımına önem veren Muş belediye Başkanı Necmettin Dede, Son Durak Camiinin önünde bulunan 220 metre karelik alanında bakımını yapacaklarını kaydetti. Caminin ön kısmını karo kaplama yapacaklarını belirten Başkan Dede, ayrıca onarıma alınacak olan kısmın üstünün kapatılacağını da dile getirdi.

VATANDAŞLAR MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİ

Şehrin görünümüne önem verdiklerini belirten Dede, Dede, “İlimize estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı tüm ekibimizle birlikte aralıksız sürdürüyoruz. Şehir merkezinde ağaçlandırma, çimlendirme ve mevsim çiçekleri ile ilgili yaptığımız çalışmalar kentimize farklı ve özel bir hava katıyor, bunun yanında Şehrimizin mezarlığı ve mezarlık girişinde bulunan caminin bakım ve onarımını da yapmayı ihmal etmeyeceğiz. Biz yapmış olduğumuz çalışmalar ile halkımıza temiz bir şehir ve güzel mekânlar kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Vatandaşlar tarafından takdir edilen çalışmalarının aralıksız devam edildiği bildirilirken çalışmalardan oldukça memnun olan vatandaşlar Necmettin Dede’nin çalışmalarının takdire şayan olduğunu belirttiler. Özellikle şehrin mezarlık ve camilerine yapılan hizmetin çok büyük hizmetler olduğunu kaydeden vatandaşlar, “ Allah Dede’den razı olsun. Yapmış olduğu hizmetlerle hem bu dünyamızda bize hizmet veriyor. Hem de mezarımızda. Kendisinden daha ne isteyebiliriz” şeklinde konuştular. Yapılan çalışmalar ile insanların dinlenmesi için güzel mekânlar oluşturan Dede, vatandaşların bu yönde de beğenisini aldı.

 Muş Ovası Gazetesi