Gökyazı İlköğretim Okulu Başarı Değerlendirme Sınavında (BDS) Türkiye birincisi oldu. 5 nci sınıflarda 21 öğrenciyle sınavlara katılan Gökyazı İlköğretim Okulu 417 puanla ünlü okul ve kolejleri geride bırakarak birinciliği göğüsledi.

Birçok başarıya imza atan Gökyazı İlköğretim Okulu, bir başarı daha aldı. Yokluklara rağmen, ünlü okul ve kolejleri geride bırakan Gökyazı Köyü İlköğretim Okulu, son yapılan Başarı Değerlendirme Sınavında (BDS) 417 puanla Türkiye birincisi oldu. Başarılı öğretmen Erol Kurban’ın eğitim verdiği 5 nci sınıf, aldığı başarılarla dikkat çekiyor. Okul öğrencileri tüm yokluklara ve kalabalık aile ortamına rağmen, başarılarına başarı katıyorlar. Hafta sonları da dahil eğitim gören Gökyazı İlköğretim Okulu 5 nci sınıf öğrencileri, bu çalışmalarının karşılığını alıyorlar. Başarı Değerlendirme Sınavına 21 öğrenciyle katılan Gökyazı İlköğretim Okulu 5 nci sınıfı, aldığı puanla Türkiye birincisi o olurken, Kars Kaküv İlköğretim Okulu 397 puanla ikinci, Kütahya Özel Başaran Yıldız İlköğretim Okulu 388 puanla üçüncü oldu.

LASTİK AYAKKABILARLA TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Hasköy İlçesine bağlı Gökyazı Köyü İlköğretim Okulu’nun aldığı başarılar, Gökyazı Köyünün tanınmasına da neden oldu. Yerel ve ulusal basında Gökyazı İlköğretim Okulunun başarılarının işlenmesi, bu köyün tanınmasına ve hayırsever vatandaşların öğrencilere yardımda bulunmalarını sağladı. Başarılı öğretmen Erol Kurban, özverili çalışmalarıyla dikkat çekmiş, eski Vali İbrahim Özçimen tarafından, Merkezde bir okula müdür olarak atanma teklifine ve ünlü kolejlerden gelen tekliflere, öğretmen Kurban olumsuz yanıt vererek, öğrencilerini sınava hazırlamadan hiçbir yere gitmeyeceğini belirtmişti. Başarılı öğrencilerin aile ortamlarının çok kalabalık olması, onların başarılarını engellemedi. Gökyazı köylüleri; “Bizde aileler çok kalabalık. Her aile 10-15 nüfustan oluşuyor. Çocuklarımız bu kalabalık ortamda çalışmak zorunda kalıyorlar. Sağolsun Erol hocamız, bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için, hafta sonları da hiç durmadan çocuklarımıza sınıfı açarak ders verdi. Geceleri evleri gezerek, çocukların çalışıp çalışmadıklarını kontrol etti. Çok özverili bir öğretmen, bu çocukların başarısı tamamen Erol hocamızın başarısıdır. Bizler genelde fakir aileleriz. Çocuklarımızın ayaklarında lastik ayakkabılar var. Hatta ulusal basında bu başarılı çocukların, lastik ayakkabıları haber yapılmıştı. Çocuklarımıza sahip çıkılsın. Bu çocuklar geleceğin yöneticileridir” dediler. İl birinciliğinde de ilk 5’den 4’ü Gökyazı İlköğretim Okulundan çıkarken, Gökyazı İlköğretim Okulu 5 nci sınıf öğrencisi Abdullah Dinçer İl birincisi oldu.