Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Muş Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen şölenle 80. Yıl Çocuk Yuvası’nda kalan çocuklar sünnet etirildi. 80.Yıl Çocuk Yuvası Müdürlüğü’nde düzenlenen şölen, çocukların konvoy halinde şehirde gezdirilmesiyle başladı. Tur atan çocuklar, daha sonra kendileri için düzenlenen müzikli eğlence programında eğlendi. 

Çocukların sünnet kıyafetleri, Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılandı. Muş Valiliği tarafından, sünnet olan çocuklara hediye paketleri verildi.

Şölene, Vali Vekili Mehmet Ünal, Vali Yardımcısı Yaşar Güneş, Ankara Vali Yardımcısı Ömer Faruk Işık, Resmi Kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Sünnet Şöleninde bir konuşma yapan 80.Yıl Çocuk Yuvası Müdürü Nazım Kotan, şölene katılanlara kendilerine sahip çıktıkları için teşekkür etti. Çocukların şefkat ve sevgiye olan ihtiyaçları üzerinde duran Kotan, “Çocuk sevgi ile büyür. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu olarak çocuklarımızın bir elinden biz tutalım, diğer elinden de sizler tutun. Kuruluşumuzda bakım ve korunma altında bulunan çocuklarımıza karşı duyarlı olmanızı temenni ediyoruz” dedi.
 
80. Yıl Çocuk Yuvası Bahçesinde düzenlenen sünnet şöleninde, yuvadaki öğrenciler, halk oyunları ve tiyatro gösterileri sergiledi. NULL