Muş Devlet Hastanesi’nin arka bahçesinde bulunan ve atıl durumda bekleyen su kulesi tehlike saçıyor. Son yıllarda kullanılmayan su kulesinden dökülen beton parçaları tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.

Yıllar önce hastanenin su ihtiyacını karşılamak için yaptırılan su kulesi tehlikeye davetiye çıkarıyor. Uzun süreden beri kullanılmayan ve atıl halde bekletilen su kulesinin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyleyen vatandaşlar, buranın biran evvel kontrollü bir şekilde yıkılması gerektiğini savundular. Hastanenin arka bahçesinde bulunan ve sürekli olarak beton parçalarının döküldüğü su kulesinin aniden yıkılmasının bir faciaya sebep olabileceğini söyleyen vatandaşlar, yetkililerin duyarlı olması gerektiğini ve bu kulenin her hangi bir zarara yol açmadan yıkılmasının gerektiğini belirttiler.

Uzun süreden beri hiçbir işlevi olmaması sebebiyle herhangi bir müdahale yapılmayan ve onarım görmeyen su kulesinin yıkılmaya yüz tuttuğunu belirten vatandaşlar, “Bu su deposu metrelerce yüksekliktedir. Yıllar önce yapılan bu depo miadını doldurmuştur. Deponun kullanılmamasına rağmen bu şekilde tutulması tehlikeye davetiye çıkarmak demektir” şeklinde konuştular.

Hastane yetkililerinden alınan bilgilere göre su kulesinin yıkılması için çalışma başlatıldığı ve bu konu ile ilgili olarak Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi. NULL