Kışın ağır şartlarının yaşandığı ilimizde karı şenlik haline getiren Muş Valiliği İl Özel İdaresi bu yıl kar şenliklerinin 4’ncüsünü düzenledi. 20-22 Şubat 2009 tarihleri arasında 4’ncüsü düzenlenen kar şenlikleri hafta sonu renkli geçti. İlk olarak 20 Şubat 2009 tarihinde Muş Kültür Turizm Müdürlüğünde 4’ncü kar şenliklerinin açılışı yapılarak hafta sonu Cumartesi günü ise Muş Belediyesi önünden başlayarak Valilik önüne kadar devam eden şenlik yürüyüşü oldukça renkli geçti.

Hafta sonu düzenlenen şenlik yürüyüşüne Vali Erdoğan Bektaş, Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer, İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Korkut Kaymakamı Ali Edip Budan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sönmez Turgut, Muş Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, Türk Telekom İl Müdürü Nihat Kaya, Gençlik Spor İl Müdürü Selim Keleş, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Solmaz, kayakçılar ve çok sayıda kişi katıldı.

Belediye meydanında başlayan Şenlik Yürüyüşü Muş Valiliği önünde sona ererek programın devamı ise Muş Kayak Merkezinde atletizm, güreş ve voleybol elemeleri İzcilik Kurulu Etkinlikleri ve kayak gösterileri ile son buldu.

Vali Bektaş, “kar şenlikleri geleneksel hale gelecek”

Hafta sonu düzenlenen Şenlik Yürüyüşüne katılan Vali Erdoğan Bektaş, İl Özel İdaresi tarafından artık geleneksel hale getirilen kar şenliklerinin devam edeceğini belirterek, gelecek yılda devam edeceğini söyledi. Vali Bektaş, yaptığı konuşmasında “4’ncüsü düzenlenen kar şenlikleri etkinliklerini yaşıyoruz. Bu dördüncü kezdir yapılıyor. Bu kar şenlikleri artık geleneksel hale geldi ve gelecek. Bugün de şenlik yürüyüşü var. Bu şenlik yürüyüşü karın yağmasıyla oldukça güzel geçti. Azıcık ta olsa üşüdük ama olsun gençlerimizin yüzü gülüyor. Bu faaliyetlerimizin devamını istiyoruz. Artık herkesi 5. Kar Şenliklerine bekliyoruz” dedi.

Öte yandan yapılan şenlik yürüyüşünden sonra İl Özel İdaresi tarafından tahsis edilen otobüslerle vatandaşlar Muş Kayak Merkezine götürüldüler.

 Günaydın Muş Gazetesi