Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yöresel Halkoyunları Büyükler Kategorisinde iki yıl üst üste Türkiye Birinciliğini elinde tutarak 2009 yılında şampiyon olarak hâkim olmak istediklerini belirttiler.

19–23 Şubat 2009 tarihleri arasında Kırşehir’de düzenlenecek olan “Gençlik Merkezleri arasında Türk Halkoyunları Yarışmasına” katılan Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yöresel Halkoyunları Büyükler kategorisinde başarı elde edeceklerini belirten Yöresel Halkoyunları Koordinatörü ve Juri Üyesi Emre Bulakçıbaşı, Muş’un adını yeniden gündeme taşıyacaklarını söyledi.

İki yıl üst üste Yöresel Halkoyunlarında Türkiye Birincisi olduklarını ve halen birinciliği koruduklarını ifade eden Bulakçıbaşı, 2009 yılında da birinci olacaklarını iddia ettiklerini kaydetti. Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Türkiye’de aldıkları başarıları devamlı hale getirecekleri yönünde açıklamalarda bulunan Bulakçıbaşı, “Muş ilinin en büyük kültürü olan Yöresel Halkoyunlarını biz iki yıldır Türkiye Birinciliğiyle koruyoruz. Yine aynı şekilde Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yöresel Halkoyunları olarak zengin kültürümüzü en güzel şekilde yansıtarak birincilikler getireceğiz. Çünkü biz bu başarıları elde ettik ve etmeye devam edeceğiz. Hepimiz büyük özveriyle en iyi şekilde hazırlandık. Çalışmalarımızı en iyi bir şekilde sağlayan Sayın Gençlik Spor İl Müdürü Selim Keleş’e gerçekten çok minnettarız. Çünkü en iyi şekilde çalışmalarımıza destek vermektedir. Aynı şekilde Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Cafer Büyüközer’de teşekkür ediyoruz. Muş gençliği her zaman örnek olma yolunda ilerleyecek. Bunları en iyi sosyal faaliyetlerde görebiliriz. Gençliğimizin üstün performansı ve becerisi çok önemlidir. Bizde gençliğimize rehber olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Muş’umuza yakışır bir derece getireceğiz” dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi