Aydıngün Bakırcılar yolu üzerinde terk edilen iş makinesiyle ilgili olarak, Yol İş Sendikası Baş Temsilcisi Cengiz Demirel açıklamada bulundu. Sendika Baş Temsilcisi Cengiz Demirel “mesai arkadaşımız olan operatörümüzün sonuna kadar arkasında olacağız” diye konuştu.

Aydıngün Köyünde talan edilen iş makinesinde yeni gelişmeler oldu. Geçtiğimiz gün Vali Vekili İlyas Gün’ün “konuyu operatörün dışında herkes gazeteden öğrenmiş” sözlerinin ardından gazetemiz operatörün günah keçisi yapılmaya çalışıldığı konusunda haber yapmıştı. Bu haberin ardından söz konusu iş makinesinin operatörüne bağlı olduğu Yol İş Sendikası dün bir basın açıklaması yaptı. Yol İş Sendikası Baş Temsilcisi Cengiz Demirel şunları söyledi; “Bu olayda kesinlikle kasdi bir şey yoktur. Şayet cezai bir müeyyide olduğunda da, bu yazılı bir beyanla panoya asılır. Disiplin Kurulumuz dört kişiden oluşmaktadır. İki kişi birim müdürü, iki kişi de sendikamız temsilcilerinden olmak üzere toplam dört kişi Disiplin Kurulunda görev alır. Biz, olayda bahsi geçen operatörümüzün sonuna kadar arkasındayız ve sonuna kadar savunmasını da yaparız. Ama konu olay şu anda soruşturma aşamasındadır. Silindirin orada kalması, bizlerin iş yoğunluğundan kaynaklanmıştır. Olay yaz ayında olduğundan, işlerin de en yoğun zamanı olduğundan dolayı, bu olay cereyan etmiştir, asla kasdi bir şey yoktur. Hiç kimse kendi ekmeğine bile bile ihanet etmez. Biz bu yıl 250 km. iş yaptık. Bitlis İline baktığımızda, ihaleye verilmek suretiyle 120 km. iş yapılmış. Oysa biz, ihalesiz kendi çabalarımızla 250 km. yaptık. Bu yapılan büyük bir iştir. İşçilerimiz, 30 derece yazın sıcaklığında, asfalt döküyorlar. Biz işçilerimizle çok iyi işler yapıyoruz” dedi.

SORUŞTURMA SONUCU MERAKLE BEKLENİYOR

Valilik tarafından devam eden idare soruşturmanın sonucu ise kamu oyu tarafından merak konusu olmuş durumda. Öte yandan, konuyla ilgili adli soruşturmanın açılıp açılmadığı ise halen bize gelen bilgiler arasında yer almıyor.  Muş Ovası
 NULL