Muş Emniyet Müdürlüğü’nün şehir içi trafiğin düzenli bir hal alması için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Sürdürülen çalışmalar kapsamında Muş Şoförler ve Otomobilciler Derneği’ni ziyaret ederek şoför esnafı ile bir araya gelen Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ile Trafik Şube Müdürü Ali İhsan Şentürk, ildeki trafik sorununu masaya yatırdılar.

Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin kent genelinde sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor. Sürücülerin trafik kurallarına uyması için ekiplerin gün boyunca uyarı ve ikazlarda bulunan trafik ekipleri kent genelinde trafiğin düzenli bir hal alacağını ifade ettiler. Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ve Trafik Şube Müdürü Ali İhsan Şentürk, Muş Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkan Vekili Salih Kılıç ve sürücüleri ziyaret ederek trafikte yapılması gereken düzenlemeler ile ilgili bir süre sohbet ettiler. Sürücülerin trafik kurallarına ve işaretlerine uyarak hareket etmeleri halinde trafik akışının daha iyi olacağını belirten Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, trafik ekiplerinin gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüğünü ve kentte trafik sorunun yaşanmaması için gerekli her türlü tedbirin alınacağını kaydetti.

Şehir içi taşımacılık işi yapan sürücülerin trafikte olumsuzluğa neden olmamaları için uyarılarda bulunacaklarını belirten Muş Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkan Vekili Salih Kılıç, sürücü temsilcileri ile görüşeceklerini ve trafiğin daha düzenli bir şekilde sağlanması için Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak çalışacaklarını ifade etti. Kılıç, özellikle minibüslerin trafikte yarattığı olumsuzluğun önüne geçeceklerini ve vatandaşların şikayetlerini de dikkate alacaklarını söyledi.

Trafikteki yeni uygulamalarla ilgili olarak sürücülerin bilgilendirilmesini sağlayacaklarını kaydeden Kılıç, trafikte bir takım değişikliklerin olduğunu ve sürücülerin bu değişikliklerden haberdar olması için uyarılarda bulunacaklarını kaydetti. Kentte trafik akışının daha güzel bir şekilde sağlanması için başta minibüsçüler olmak üzere tüm sürücüleri uyaracaklarını kaydeden Kılıç, yeni uygulamalarla birlikte il genelinde trafiğin derin bir nefes alacağını sözlerine ekledi.
 Topkan Haber Ajansı