Karayolları Bölge Müdürlüğü Muş-Bingöl ve Muş-Bitlis karayolu güzergahında kaldırım yapım çalışması ve orta refüj düzenleme çalışmalarına başladı. Muş-Bingöl ve Muş-Bitlis karayolu güzergahına kaldırım çalışmaları yapılıyor. Kentin giriş ve çıkışındaki çirkin görüntünün ortadan kaldırılması için kaldırım yapım ve orta refüjlerde yeşillendirme çalışmalarına start verildi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında bordür taşı döşemelerine başlanıldı. Kilitli parke taşları ile yapılacak olan kaldırım çalışmalarının Muş-Bingöl istikametine 3 kilometre ve yine muş-Bitlis istikametine 3 kilometre olarak yapılacağı kaydedildi. Kaldırım yapım çalışmalarının yanı sıra orta refüjlerinden yeşillendirileceği ve kentin giriş-çıkışındaki çirkin görüntünün ortadan kaldırılacağı belirtildi.

Karayolları kavşağından Bingöl yolu istikametinde dün başlayan bordür döşemelerini gören vatandaşlar, yıllardır yapılması gereken çalışmanın başlamasından memnun olduklarını söylediler. Vatandaşlar şehrin giriş ve çıkışındaki güzergahların görüntü açısından önemli olduğunu ancak Muş’un girişin ve çıkışında yıllardır çirkin görüntünün olduğunu kaydettiler.

Toplamda 6 kilometre kaldırım çalışmalarının yapılacağı güzergahların güzel bir görüntüye sahip olmasından memnun olan vatandaşlar, “civar vilayetlerde görmüş olduğumuz güzelliklerin Muş’ta da olmasından dolayı mutluyuz. Yol güzergahlarımız yıllardır çöplük alanını andırıyordu. Kaldırım noksanlığını hissediyorduk. Yeşil alan eksikliği de aynı şekilde olması gereken çalışmalar arasında yer alıyor. Yetkililerin başlatmış olduğu bu çalışma neticesinde yol güzergahlarımızın modern bir görünüme kavuşmasını arzuluyoruz. Gerek kaldırımların, gerek yürüyüş parkurlarının ve gerekse de yeşillendirme çalışmalarının Muş’a yakışır bir şekilde olmasını istiyoruz” dediler.

 Muşun Sesi Gazetesi