Skip to main content

Şehit korucu toprağa verildi

Muş Haber Fotoğrafı

      Şehidin cenazesi il merkezine bağlı Muratpaşa Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Vali Seddar Yavuz,  Belediye Başkanı Feyat Asya, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, Vali Yardımcısı Ercan Öter, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, kamu kurum amirleri, ilçe ve belde belediye başkanları, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Erten´in naaşı dualarla toprağa verildi.

Burada kısa bir açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz: Kızılağaç Jandarma Karakol Komutanlığı´na Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından haince, kalleşçe uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu iki korucumuz yaralanmış ve yaralılarımız acilen Muş Devlet Hastanesi´ne intikal ettirilmişlerdir. Ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen durumu ağır olan kahraman korucumuz Salih Erden kardeşimiz kurtarılamayarak şehit düşmüştür. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah´tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, tüm kahraman korucu camiasına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman korucumuza acil şifalar diliyorum dedi. Vali Yavuz, törende şehidin çocuklarıyla yakından ilgilenerek onları teselli etti.  

Bunların Dinle, İmanla, İslam´la İlgileri Yoktur Meydana gelen hain saldırıyla ilgili katıldığı bir program sonrası açıklamada bulunan Vali Seddar Yavuz, terör örgütünün hain ve kalleş saldırılarına devam ettiğini ve halk desteğini kaybettiğini söyledi. Vali Yavuz konuşmasında: Vatandaşlarımızın dik duruşu nedeniyle terör örgütü vatandaşlarımızı hedef alıyor. Kızılağaç´ta bizim çok sevdiğimiz ve kahramanlığı dillere destan olan bir geçici köy korucumuzu kaybettik daha doğrusu ebedi aleme uğurladık şehit oldu. Bir kardeşimiz de hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Bölgeye ilişkin değerlendirmelerimiz devam ediyor dedi. Bölücü terör örgütünü sert sözlerle eleştiren Vali Yavuz: Biz Muş´ta hiçbir zaman eylem yapılamaz iddiasında değiliz, eylem her zaman yapılabilir. Çünkü bunlar faredir. Farenin ne zaman hangi delikten çıkacağı belli olmayabilir. Bunların yürekleri de cesaretleri de yoktur. Kalleş ve alçak bir örgüttür. Mübarek Ramazan günü bunların dinle, imanla, İslam´la ilgileri yoktur.

Bunlar ümmet düşmanıdır. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti düşmanı olmaktan çok ümmet düşmanıdır. Bunlar küresel maşadır. Elbette biz köpeklerin sahiplerine sesleniyoruz. Köpeklerin sahipleri de seslendiğimizi anlıyor. Bundan böyle bu itlerin sahiplerine daha fazla seslenmeye devam edeceğiz diye konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri