Üçevler Grup Köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde bölgedeki seçmenin oy kullanmasını sağlamak amacıyla çalışma şartları zorlayacağını kaydeden Vali Erdoğan Bektaş, hafta sonunda Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı ile birlikte yol açma çalışmalarını inceledi.

Çavuştepe mevkiinde sürekli meydana gelen tipi ve fırtınadan dolayı yolun ulaşıma kapandığı ve yer yer 10 metre kar kalınlığının olduğu kaydedildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri karla mücadele çalışmalarına seçim gününe kadar devam edecek. Çavuştepe mevkiinde yapılan karla mücadele çalışmalarını denetleyen Vali Erdoğan Bektaş, dün makamında gazetemize yapmış olduğu açıklamada, seçmenin oy kullanmasını sağlamak için şartları zorlayacaklarını söyledi.

Tuğgeneral Burhanettin Aktı ile birlikte Çavuştepe mevkiinde devam eden çalışmaları incelediklerini kaydeden Vali Erdoğan Bektaş, “29 Mart’taki yerel seçimlerde bu bölgedeki seçmenin oy kullanması için başlatmış olduğumuz yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Cumartesi günü Çavuştepenin de büyük bir bölümü açılmış diğer tarafa geçilmişti. Ancak fırtına ve tipiden dolayı yolun bir kısmı ulaşıma kapanmış. Karayolu ile ulaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Seçimlerde görevlendirilenlerin bölgeye gitmesi için imkanlarımızı zorluyoruz. Karayolu ile ulaşımı sağlayamazsak, görevlileri ve sandıkları bölgeye götürmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Kentin güney kesiminde bulunan Üçevler Grup Köylerindeki seçmenlerin Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanıp kullanmayacağı belirsizliğini sürdürüyor. Elverişsiz hava şartlarından dolayı karayolu ile ulaşımın sağlanamadığı bölgeye, seçim arifesinde hava yolu ile de ulaşımın sağlanamaması halinde seçmenin oy nasıl oy kullanacağı endişesini de beraberinde getirdi.

 Muşun Sesi Gazetesi