Skip to main content

Sakık “Zafer Bu Halkın Olacaktır”

Muş Haber Fotoğrafı

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kendisine yönelik söylediği sözleri eleştiren Sakık: Sayın cumhurbaşkanı buraya gelirken önce Ağrı´ya uğradı sonra buraya geldi. Orada da bana dokunmadan geçemedi, Muş´a da geldi bana dokunarak ne işi var burada´ dedi. Sayın Cumhurbaşkanı ben sizden daha eski bir siyasetçiyim. 91 yılında ben Muş´tan adaydım, siz İstanbul´dan adaydınız, siz kaybettiniz ben kazandım. Aramızda böylesi bir dönem var, ben senden daha kıdemliyim. Onun için bana sorarken o zat´ diyorsun. Bak ben bu halkın evladıyım, benim adım Sırrı Sakık´tır. Bak ben bu halkın evladıyım, benim adım Sırrı Sakık´tır, ben o zat´ değilim, ben bu halkın evladıyım. Ben size sayın´ diye hitap ediyorum ve sizden eski bir siyasetçiyim. Bize öyle tepeden bakmayı asla kabul etmeyiz. Eşit koşullarda bu topraklarda yaşıyorsak, bizim size gösterdiğimiz saygıyı, sizlerde bize göstereceksiniz. Niye korkuyorsunuz? dedi.

Cumhurbaşkanı mitingini hatırlatan Sakık: Bizim mitingimizde taşımayla kimse gelmedi ama Cumhurbaşkanı mitingine Türkiye´nin her tarafından taşımayla insanlar geldi. Ve ben, o gün bu şehrin çocuklarını gördüm, kamu kurumları hepsi koordineli bir şekilde buraya gelmişlerdi. İl milli eğitim müdürlüğü ve ilin valisi, bu şehrin çocuklarını yolun kenarında dizmişlerdi. Hepsi yağmurun altında eminim hepsi hasta oldu ve hepsinin ailesi de bu yöneticilere bir bedduası var. Şimdi ben ilin valisine soruyorum, il milli eğitim müdürüne soruyorum? Sizin çocuklarınız yok mu? Sizde vicdan yok mu? Sayın valim, sonra sosyal medyada da gördüm sen, senin eşin ve çocuğun ellerinde çiçekler VIP´de sıcak ortamda oturuyorsunuz. Muş halkının yoksul çocukları, yağmurun altında. Emin olun ben bu ülkenin cumhurbaşkanı olsaydım o şehirde gelip o tabloyu görseydim var ya, o çocukları o perişanlığı Allah şahittir buradan ilk işim bu ilin valisine ve il milli eğitim müdürünü görevden alırdım emin olun. Ve Cumhurbaşkanı bunu yapmış olsaydı var ya, çıkıp şu kürsüde önünde saygıyla eğilirdim. Bakın biz bu şehirdeyiz, şehrin sorunlarını biliyoruz. Geldiğimiz günden beri eşit koşullarda siyaset yapmıyoruz. Bu şehrin yöneticileri, valileri il emniyet müdürleri, alay komutanları her gün kiminle biliyor musunuz? Şu belediyede oturan belediye başkanı ile milletvekiliyle, il başkanıyla, ilçe başkanıyla. Her gün bakıyorsun el ele tutuşmuşlar zafer kazanmış gibi selamlar veriyorlar. Sizler kamu kurumlarını yönetenler değil misiniz? Sizin bu siyasi partilerle ne ilişkiniz var? Siz anayasal suç işliyorsunuz. Sizi bu halk yenecek, bu halk 31 Mart´ta size ders verecek. Siz zannediyorsunuz baskı uygulayınca bu halk korkacak. Hayır, bu halk bu belediyede adaletli bir belediyecilik istiyor bu kent. 2014´te Ağrı´ya gittiğimde de o kent, Bakanlar Kurulu Toplantısına tanıklık eden bir kentti. Her gün bakanlar geliyordu, her gün iş adamları, her gün uçaklar geliyordu. Ama ben de o gün orada onlara söyledim, şu şehre seferler yapabilirsiniz ama zafer yok´ Ağrı´da demiştim. Şimdi aynı şeyi burada yapıyorlar, o bakan geliyor bu bakan gidiyor. Bakan yardımcıları geliyor, gidiyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı geldi, cumhurbaşkanı geldi, vallahi size de söylüyorum şehre hoş geldiniz bu şehir hepinizin diye konuştu.

Ağrı´da çok iyi bir belediyecilik yaptığını, oradaki rüzgârın Muş´a yansıdığı için Muş halkının da kendisine çık gel dediği için Muş´a gelip belediye başkanı adayı olduğunu söyleyen Sakık: Korku her tarafı sarmış, niye Sırrı Muş´ta? Cumhurbaşkanı geliyor aynı şeyi söylüyor. İktidarın yandaşları aynı şeyi söylüyor. Çünkü bizim Ağrı´da ne yaptığımızı da biliyorlar. Bizim görevimiz bire bir kaleleri fethetmektir. Ağrı´da 2014 seçimlerinde gördünüz, bütün hilelerle rağmen nasıl bir birliktelik oluşturduk ve nasıl bir belediyecilik yaptık siz gördünüz. Şimdi biz Ağrı´ya gittiğimizde onlar %70 idi biz %24´tük. İki seçimi de halkımızın birlikteliğiyle aldık. Şimdi geldiğimiz bu topraklarda aramızda büyük bir farkın olduğunu biliyoruz. Bu farkı bile bile bu kenti seçtim. Çünkü bu kente sonbaharın geldiğimde AKP´li olan arkadaşlarımız HDP´li olan, CHP´li olan, İyi Partili olan arkadaşlarımız bana aynen şunu söylediler; Muş´ta bir kitlemiz var, parti istiyor, kendilerini partilere ait hissetmiyorlar, hepsi ortak olarak şunu söylediler Sen bu dönem Muş´a geleceksin´ dediler. Eğer gelmezsen biz hakkımızı sana helal etmeyiz, sen bu kentte doğdun bu kentte büyüdün. Evet ben bu kentte doğdum, bu kentte büyüdüm, bu kent bana 30 yıllık mücadelem de, 30 yıllık siyasi hayatımda çok şey verdi. Ben de gittim sizi onurlu bir şekilde temsil ettim. Sadece Muş değil, bir gün yolum Adana´ya düştü Adana´dan milletvekili seçildim. Sonra bir dönem oldu Ağrı´ya gittim belediye başkanı oldum. Sonra bir başka gün Manisa´ya gidip halkımızın mücadelesine katkı sundum. Bugün de burada bana Muş´a gel diyenlere´ geldim emrinize amadeyim. Sizinle birlikte şu belediyeyi birlikte yöneteceğiz. Ağrı´da vallahi çok iyi bir belediyecilik yaptım, eminim oradaki rüzgâr Muş´a yansıdığı için Muş halkı da bana çık gel dediler şeklinde konuştu.

 

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri