Filistin’in Gazze şehrinde katliam yapan İsrail’i kınayan Sağlık Sen Muş Şube Başkanlığı, “Dünyanın tek terörist devleti olan İsrail’in masum Gazze halkına yönelik saldırısını lanetleyerek şiddetle kınıyoruz” dedi.

Sağlık Sen Muş Şube Başkanı Kuzey Vurar düzenlediği basın açıklamasında İsrail’i kınadı. Vurar, sivil halka bombalar yağdıran İsrail’in onlarca masum çocuğu katlettiğini söyledi.

Sağlık Sen Muş Şube Başkanlığı olarak saldırıları kınadıklarını kaydeden Kuzey Vurar, Muş Sağlık Sen olarak katil siyonist Amerika destekli İsrail’in Gazzede gerçekleştirdiği katliamı şiddetle kınıyoruz. Terörist devlet İsrail, hain yüzünü Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırıyla bir kez daha göstermiştir. İsrail’in okullara ve evlere yönelik düzenlediği saldırıda 300’ün üzerinde sivil halkın ölmesi ve 900’ün üzerinde yaralının olması milletimizi derinden üzmüştür” dedi.

Açıklamada, “Gazze’de yağdırdığı bombalarla çoluk çocuk onlarca masum insanı katleden işgalci İsrail, başta İslam Alemi olmak üzere tüm insanlığın nefretini kazanmıştır. Dünyanın tek terörist devleti olan İsrail’in masum Gazze halkına yönelik saldırısını lanetleyerek şiddetle kınıyoruz. İsrail’in kadın ve çocuk demeden sivil halka yönelik olarak düzenlediği bu canice saldırıya Batılı ülkelerin sessiz kalmasını da anlamlı buluyor, onları bu tavırlarından dolayı suç ortağı ilan ediyoruz. Medeniyetler ittifakından bahseden, dünya barışı ve özgürlük çağrıları yapan batı dünyasının sahte yüzü, İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir taraftan barış deyip diğer taraftan masum insanları katleden İsrail’in terörist yüzünü artık bütün dünya görmelidir. Bir başka önemli konu ise İslam coğrafyasının merkezinde sayılan Filistin’de akan Müslüman kanının durdurulmasında yıllardır aksiyoner olmayı beceremeyen İslam Devletlerinin ve toplumunun harekete geçip geçmeyeceğidir. Biz diyoruz ki; sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Bu direnme ruhu, inancımızın doğasında vardır. Ve bu ruhu harekete geçirmemek büyük bir vebaldir. Başta Hükümetimiz olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin devleti ve milletiyle, İsrail’in terörist eylemlerine karşı her türlü eylemi ortaya koymalıdır. Bu düşüncelerle, hain saldırılarda şehit olan Filistinlilere Allah’tan rahmet, tüm İslam alemine baş sağlığı diliyoruz” denildi.

 Muşun Sesi Gazetesi