Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğe devredilen DSİ eski misafirhanesinde başlatılan tadilat çalışmalarının yaklaşık 2 ay gibi bir sürede tamamlanması bekleniyor. Bir süre önce Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğüne devredilen Devlet Su İşleri Müdürlüğü misafirhanesinde onarım ve bakım çalışmaları başladı. İstasyon Caddesi güzergahında bulunan binalarda geniş kapsamlı tadilat çalışmaları için start verildi.

Elazığ’da yapılan rektörlük binasının onarım ve bakım ihalesini Zehra Tekstil Gıda İnş. San. Dış. Tic. Ltd. Şti adlı şirketin 369 bin YTL fiyatla aldığı bildirildi. Rektörlük binasının ve 12 dairelik lojmanın onarım ve bakım çalışmalarına başlayan firma yetkilileri işi 2 ayda tamamlamayı hedefliyor. Binaların kaba iskelesi haricindeki tüm onarım ve bakım çalışmalarını yapacaklarını kaydeden firma yetkilisi Seyfetullah Olcay, Rektörlüğe tahsis edilen binanın elektrik tesisatsı, makine tesisatı dahil olmak üzere tüm onarım ve bakım işlerini yapacaklarını söyledi.

Binalarda yıkım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Olcay, ihale şartnamesine göre Muş Alparslan Üniversitesi Meslek Yüksekokuluna ait lojmanların kalorifer kazan dairesinin de bakımını yapacaklarını sözlerine ekledi. Tadilat çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü ve binanın estetik görünümüne önem verdiklerini kaydeden Olcay, ihale şartnamesine göre tüm çalışmalarının yapılacağını ve iş süresi olan 60 iş gününde tadilatı tamamlayacaklarını kaydetti.

Muş Alparslan Üniversitesinin Rektörlük hizmet binası ve lojman binalarında başlatılan tadilat çalışmalarını yürüten Zehra Tekstil Gıda İnş. San. Dış. Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Seyfetullah Olcay, onarım ve bakım çalışmalarının tamamlanmasından sonra Muş’a yakışır bir bina haline geleceğini ifade etti. Olcay, firma olarak sürdürülen çalışmalardan dolayı Muş Alparslan Üniversitesi Genel Sekreteri Şükrü Demir’e teşekkür ederek, tadilatın 2 ayda tamamlanması için Demir’in de katkıda bulunduğunu ve işlerin hız kazandığını söyledi.

 Muşun Sesi Gazetesi