Skip to main content

Rektör polattan annelere destek

Muş Haber Fotoğrafı

Diyarbakırdaki HDP binası önünde 25 günden bu yana bekleyen annelere bir destek de MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polattan geldi. MŞÜ Rektörü Polat, Hacire Akar tarafından HDP İl Başkanlığı önünde başlatılan sürece sonuna kadar destek vereceklerini söyledi. Hacire anayı, Hazreti Hacere benzettiğini ve onun başlattığı çığlığın bölgedeki terörü bitireceğine inandığını ifade eden Rektör Polat, Ben, Hacire anamızı Hacer anamıza benzetiyorum. Hazreti Hacerin çığlığı tarihlere yansıdı, tarihlerde yankı buldu ve evladıyla birlikte Hazreti Hacer bütün annelerin aslında bir örneği oldu. Ben, Hacire annemizi tıpkı bu örneğe benzetiyorum. Hacire annemizin çığlığı umuyorum ki Doğuda bütün evlerde, bütün yüreklerde, bütün kalplerde, bütün vicdanlarda yer bulacak ve bu aksiseda bölgedeki terörü Allahın izniyle bitirecek dedi.

ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE YOK EDİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

2011 yılından beri bölgede görev yaptığını ve bu annelere tüm Türkiye olarak destek verilmesi durumunda eli kanlı terör örgütünün yok edileceğine inandığını anlatan Rektör Polat, 2011 yılından beri bölgede görev yapıyorum. İlk defa halk düzeyinde, anneler düzeyinde bu kadar ciddi bir haykırış, çığlığın ortaya konduğunu düşünüyorum. Bunun suiistimallerle, istismarlarla, yanlış uygulamalarla kötü bir şekilde sonuçlanmasını da doğrusu hiç arzu etmiyorum. O yüzden bölgemizde bu sese kulak veren herkesi alkışlıyorum. Buradaki annelerimize Muştan da 1-2 gün önce epey bir sivil toplum kuruluşunun katkısıyla ziyaretler oldu. Üniversitemizden de çeşitli öğrencilerimiz, velilerimiz, ailelerimiz buraları ziyaret ettiler. Bizde bu sürece sonuna kadar destek veriyoruz. Bu sesin karşılıksız kalmamasını arzu ediyoruz. Bu annelere Doğulular olarak, Batıdakiler olarak, Türkiye olarak destek verirsek, bu ülkedeki kardeşliğin ilanihaye devam edeceğini ve eli kanlı terör örgütünün kısa bir süre içerisinde yok edileceğini düşünüyorum ifadelerini kullandı.

DOĞULU GENÇLERİN DAĞLARDA HEDER OLMASINI İSTEMİYORUZ

Son yıllarda teröre karşı başarılı operasyonlar yapıldığını belirten Rektör Polat, Son yıllarda teröre karşı devlet düzeyinde özellikle kolluk güçleri açısından çok önemli başarılar elde edildi, bunu görmemek mümkün değil. Ancak STK düzeyinde bizim bu sürece sahip çıkarak, annelerimize sahip çıkarak oradaki feryadı vicdanlarımızda duyarak bu terörü hep birlikte bitirebileceğimizi düşünüyorum. Biz, Doğulu gençlerin dağlarda heder olmasını istemiyoruz. Biz, kız çocuklarının mağaralarda ne olduğu belli olmayan insanlarla bir arada yaşamasını istemiyoruz. Son derece kötü şartlarda, insanoğluna asla yakışmayan şartlarda yaşamasını istemiyoruz. Buradaki sosyal tesislerimizde sportif faaliyette bulunan birimlerimiz belki batıdaki birçok üniversitede yok. Biz gençlerimizin kendilerini burada gerçekleştirmelerini, buralarda bulunmalarını istiyoruz. Onların dağlarda bulacağı bir gelecek yok, bir istikbal yok. Annelerin de feryadının inşallah PKKnın sonu olacağını düşünüyorum. Bütün yüreğimle, bütün kalbimle, bütün personelimle, bütün öğrencilerimizle aileleriyle biz bu süreci destekliyoruz. İnşallah başarılı olacağına da inanıyorum diye konuştu.

 

Fırat Demir – Haber49 Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri