Tatlı, eğitimde lokomotif görevi gören rehber öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirtti.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, rehber öğretmenlere yönelik toplantı düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Cüneyt Öner ve merkeze bağlı rehber öğretmenler katıldı. Merkeze bağlı 160 rehber öğretmenin katıldığı toplantıda açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, okullarda öğrencilere yönelik rehberlik çalışmalarının daha aktif bir şekilde rol oynamasını istedi.

Rehber öğretmenlerin okullarda lokomotif görevi gördüğünü ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, şunları söyledi: “Merkeze bağlı 160 tane rehber öğretmenimiz var. Bu öğretmenlerimizin özellikle okullarda daha aktif bir rol oynamasını istiyoruz. Özellikle rehber öğretmenlerimizin görev yaptıkları okullarda öğrencinin daha fazla faydalanmasını ve öğrencilerin başarılı olması için ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Rehber öğretmen eğitim kurumunda adeta bir lokomotif görevi görmektedir. Bizim temennimiz bu öğretmenlerimizin öncelikle öğrencilerin başarısını arttırmak için en iyi şekilde hizmet vermelidirler.”

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, merkezde 160 rehber öğretmen olmasının sevindirici olduğunu belirterek, öğretmenlere çeşitli tavsiyelerde bulundu: “Amacımız rehber öğretmenleri daha etkin kılmak ve okullarda rehberlik çalışmalarını aktif hale getirmektir. 160 tane rehber öğretmenimiz merkezde görev yapıyor. Bu öğretmenlerimizden gerek okullar gerekse çevre en faydalı bir şekilde faydalansın. Tabi öncelik öğrenci ve okullardır. İlk defa bu kadar çok öğretmenimiz oldu.” 

 Cihan Haber Ajansı